Pienākusi vasara, un lielākā daļa raidījumu veidotāju devušies pelnītā atpūtā, tāpēc šajos trīs mēnešos ierastajos raidlaikos varēsi dzirdēt labāko raidījumu atkārtojumus. Tomēr par garlaicību nevarēs sūdzēties arī šajā laikā – kopš 8. jūnija RML ēterā dzirdams jauns raidījums “Pētera pēdās”, kura mērķis ir palīdzēt gatavoties pāvesta vizītei Latvijā, tuvāk iepazīstot tādas tēmas kā pāvestības vēsture, pāvesta Franciska personība, pāvesta vizītes Latvijā organizācijas gaitas un pāvesta Franciska teiktais jauniešiem.

Raidījumu ēterā dzirdēt var piektdienās plkst. 13:00, atkārtojumos sestdienās plkst. 10:10 un otrdienās plkst. 22:00.

Pie šī raidījuma veidošanas darbojas vairāki RML brīvprātīgie un darbinieki, liekot kopā spēkus un idejas. Ēterā izskanējušos raidījumus tagad un turpmāk varēsi dzirdēt zemāk esošajā atskaņotājā.

Pirmā epizode veltīta tam, lai iepazītos ar to, kas vispār ir pāvests – kā šī pāvestības vēsture Baznīcā ir veidojusies un kāpēc viņam piešķirta tik liela autoritāte (par to stāsta vēstures profesors pr. Andris Priede). Tāpat kopā ar uz ielas sastaptiem cilvēkiem cenšamies saprast, vai pāvesta teiktais ir aktuāls arī tiem, kuri sevi neuzskata par katoļiem vai kristiešiem. Noklausoties raidījumu, dzirdēsi arī dažus no jaunākajiem pāvesta Franciska tvītiem (Twitter vietnē viņu var atrast kā @Pontifex).

Nākamā epizode (15. jūnijā) iepazīstina ar pāvesta Franciska personību. Par pāvesta nozīmi viņu dzīvē stāsta kopienas “Pro Sanctitate” māsas, savukārt iegrimt Franciska personības dziļumos palīdz pr. Andra Marijas Jerumaņa komentārs.

FOTO: CNN

22. jūnijā dzirdēsi par to, kā Baltijas valstīs norisinās pāvesta vizītes sagatavošanās darbi (sekot līdzi pāvesta vizītes Latvijā sagatavošanās gaitām vari oficālajos FacebookTwitterYoutube kontos “Pāvests Latvijā 2018”, kā arī mājaslapā www.PavestsLatvija2018.lv), bet 29. jūnija epizodē pievērsīsimies jauniešu tēmai – runāsim par Pasaules Jauniešu dienām Panamā, sarunājoties ar dažādiem organizatoriem un citu valstu jauniešu darba pārstāvjiem, kā arī varēsi ieklausīties pāvesta Franciska vēstījumā jauniešiem. Jūlija sākumā atkal šķetināsim vēstures pavedienu un tālākajās nedēļās turpināsim šo četru virzienu ciklu.

Atgādinām, ka šeit vari noklausīties 2016. gada priestera katehēžu ciklu, kas veltīts pāvesta Franciska enciklikai “Laudato si'”.

Gaidām pāvestu Francisku Latvijā kopā!