Parasti kāda tuva drauga vai radinieka dzimšanas dienā mēdzam sanākt kopā un dalīties ar kopīgiem atmiņu stāstiem- par pirmo tikšanos un iespaidiem, par kopīgi pavadītiem piedzīvojumiem un nozīmīgiem mirkļiem.

Tuvojoties Radio Marija Latvija 5. dzimšanas dienai, aicinām Tevi un pastāstīt savu stāstu – kā sastapies ar Radio, kas ir uzrunājis vai piesaistījis, kas noderējis ikdienā, kas licies vērtīgs un nozīmīgs!

 

Sintijas Beitānes stāsts:

“Kad vēl mācījos mācījos Madonā, 9. klasē, skolēnu brīvlaikā devos uz jauniešu nometni “Oasis”, kuras ietvaros notika Radio Marija meistarklase, to vadīja Māris Veliks, radio skaņu režisors. Pēc tās es sapratu, ka noteikti gribu kaut kad savā dzīvē runāt radio. Ar šo sapnīti padalījos arī ar Jēkabu Pērkonu, kurš teica, ka man noteikti jānāk par brīvprātīgo. Tad par to pilnībā aizmirsu, jo uz Rīgu braucu tikai klases ekskursijās un visa dzīve noritēja Madonā. Līdz brīdim, kad 9.klases absolvēšanas vasarā gāju svētceļojumā ar nodomu par savu jauno dzīvi Rīgā. Man pēkšņi uzrakstīja viens (knapi) pazīstams cilvēks no topošā jauniešu raidījuma “Kedās” komandas ar šādu tekstu: “Čau! Vai gribi vadīt raidījumu?” 
Man pat nebija ne jausmas, ko tas nozīmētu, bet pateicu “JĀ”, un tas bija viens no labākajiem “jā” manā mūžā. Un tā, jau pēc pus mēneša, es vadīju savu pirmo raidījumu RML.
Tā ir milzīga pieredze un visa šī kalpošana ir bijusi svētību un žēlastību pilna. Milzīga pateicība Dievam par brīnišķīgo  Kedās komandu un neatkārtojamo RML komandu! ”

 

Ritas Šteinbergas stāsts:

“Es esmu ļoti pateicīga Harijam no mūsu Siguldas Katoļu draudzes, kurš kādā sarunā pieminēja Radio Marija Latvija un paldies Dievam, ka es sadzirdēju šo viņa teikto un sāku klausīties šo radio staciju. Kopš tās dienas ir pagājuši jau gandrīz 3 gadi, un Radio Marija vienmēr ir mans pavadonis ceļā, lai kurp es arī dotos. Tas rada manī drošības sajūtu, mieru un sniedz stiprinājumu.
Klausoties RML, es vairākas reizes sadzirdēju aicinājumu pievienoties brīvprātīgo komandai un priecājos, ka ierados uz 3. sezonas atklāšanas pasākumu O. Vācieša ielā 6.
Paldies, ka uzreiz uzņēmāt mani kā savējo! Paldies, ka uzticējāties man!
Es katru nedēļu ar nepacietību gaidu to brīdi, kad atkal varu būt RML, varu uzrunāt klausītājus, nodrošināt sv. Mises translāciju un būt kopā lūgšanās. Tā mīlestība un labestība, ko es saņemu no klausītājiem un visiem RML kolēģiem, un Dieva mīlestība, kas piepilda manu sirdi atkal un atkal, ceļ mani spārnos. Es esmu patiesi laimīga! Pateicība Dievam! Paldies Radio Marija Latvija kolektīvam! Daudz laimes un ilgu mūžu Radio Marija Latvija! 

P.S. Es šo visu uzrakstīju, bet, pirms nospiest pogu “Sūtīt”, mani atkal un atkal neliek mierā atmiņas par kādu tumšu piektdienas vakaru ziemā, kad es ierados RML satraukusies par to, ka mana mašīna ir salūzusi un es nezinu, vai varu vēl pagūt tikt uz servisu līdz tā darba laika beigām, un kā vispār varēšu tikt uz mājām uz Siguldu… Vai manā vietā kāds varēs palaist ēterā sv. Mises translāciju un novadīt Rožukroņa lūgšanu kopā ar klausītājiem? – Skaidrs bija, ka neviens mani nevarēs aizvietot un, ja es nevaru, tad jāliek ieraksts… Bet kāds man ieteica piezvanīt uz servisu, un visas lietas viena pēc otras sakārtojās. Man atgādināja, ka, tā kā manai mašīnai vēl ir garantija, es varu dabūt maiņas mašīnu bez maksas un pakalpojuma sniedzējs, kas šo nodrošina, ir gatavs atgādāt to kur vien man vajag un cikos vien vajag, kā arī paņemt manu auto un nogādāt to servisā… Un tā es pilnīgā mierā novadīju vakara lūgšanu cēlienu, saņēmu brīnišķīgu maiņas auto un laimīgi nonācu mājās. Tas bija patiess brīnums, kā mans satraukums tika aizstāts ar pilnīgu mieru un paļāvību, un veiksmīgu iznākumu. – Pateicība Dievam!”

Pāvels no Rīgas Vissvētās Trīsvievnības draudzes, RML klausītājs:

“Klausos RML no pašas pirmās dienas un uzskatu, ka tā bija Dieva apredzība, ka tieši 8. decembrī, 2015. gadā, manā dzimšanas dienā, it kā nejauši uzgāju šos radio viņus braucot no rīta uz darbu, tieši īsi pirms priestera katehēzes, kura mani uzreiz ļoti uzrunāja, un kopš tā laika cits radio man neskan.

Klausos šo radiostaciju visu laiku, kad braucu ar auto un gandrīz vienmēr, kad strādāju. Tas man palīdz darba dienās augt ticībā, skaidrāk saskatīt savus trūkumus, ka arī palīdz pārvarēt un pieņemt visāda veida garīgās, psiholoģiskās un citas grūtības.

Visvairāk mani uzrunā priestera katehāzes (īpaši ar Pr. Pēteri), lūgšana ar Sv. Ignāciju, Ceļš uz Emmausu un daudzi, daudzi citi (gandrīz visi) raidījumi, konferences un lūgšanas. Uzskatu, ka tā ir liela svētība-  iespēja garīgi  piedalīties Svētajā Mise darba dienās.

Man arī ir prieks par to, ka radio ir ekumēnisks un atvērts citām kristīgām konfesijām, un par īpašo spēju pieņemt un uzklausīt citus, jo uzskatu ka tieši tas ir viens no aspektiem, kurš mūs padara par īstiem katoļiem un kristiešiem un RML par unikālu vienotības instrumentu.

Īpaši vēlos uzsvērt  lielisko komandu, kuriem patiešām ir harizma un enerģija, kura aizrauj un iedvesmo.

Personīgi man RML ir patvērums Dievā 24/7 tiešā vārda nozīmē, kurā joprojām es turpinu atklāt daudz ko jauno par kristīgo ticību un par sevi, un kurš palīdz atcerēties ikdienā par dzīves svarīgākajām lietām.Aicinu visus izplatīt labo vēsti Latvijā kopā ar Radio Marija caur ziedojumiem, brīvprātīgo darbu un lūgšanu.”