Šodien, 9. janvārī, radās tehniski traucējumi, kā rezultātā Radio Marija Latvija vairākas stundas nebija dzirdams nedz FM viļņos, nedz internetā, ne arī satelītapraidē.

Dzirdīgākie klausītāji droši vien būs pamanījuši, ka jau kādu laiku ēterā šad tad ir dzirdami būvdarbu trokšņi. Vecā ēka, kas atrodas Torņakalna sirdī pie Māras dīķa, un kurā atrodas Radio Marija Latvija studija, piedzīvo lielas pārmaiņas – gan ārēji, gan iekštelpās, lai radio, un ar laiku arī citas Baznīcu pārstāvošās organizācijas varētu veikt savu kalpojumu sakārtotā vidē.

Diemžēl šodien, veicot kārtējos būvdarbus, nejauši tika sabojāts optiskais kabelis, kurš RML studijā nodrošina telefonsakarus un interneta pieslēgumu. Rezultātā pustrijos dienā visās RML frekvencēs iestājās klusums.

Ap pussešiem, izmantojot rezerves interneta pieslēgumu, izdevās atjaunot savienojumu starp studiju un FM apraides torņiem Rīgā, Liepājā un Krāslavā, savukārt jau 18:20 interneta un telefonsakaru darbība tika atjaunota pilnībā.

Tā kā līdz pat pēdējām brīdim nebijām droši, ka kabeli izdosies salabot pietiekami ātri (prognozētais laiks bija līdz plkst. 21:00), tādēļ šovakar izlēmām atcelt visas dzīvās pārraides no studijas. Jau savlaicīgi sakām jums, dārgie klausītāji, lielu paldies par pacietību un sapratni.

Šobrīd varam droši apgalvot, ka viss atkal darbojas, par ko liels prieks un pateicība gan tehniskajiem darbiniekiem, kas darīja visu, lai traucējumus novērstu, gan, protams, mūsu Kungam par uzklausītajām lūgšanām!