Foto: pr. Rihards Rasnacis

Domājams, ka vēl daudziem no jums spilgtā atmiņā ir 4. maija pēcpusdiena, kad mūsu Baznīcā valdīja īpaši svinīga atmosfēra un svētku sajūta: ar dievkalpojumu Rīgas Domā par Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapu tika konsekrēts priesteris Andris Kravalis. Šiem svētkiem īpaši gatavojās gan visa mūsu katoļu baznīcas saime, gan arī simtiem kristiešu. Tie, kuriem bija tā iespēja, bija klātesoši dievkalpojumā, kurā piedalījās bīskapi un priesteri, priestera Andra Kravaļa ģimenes locekļi un pat valdības pārstāvji. Otra iespēja bija klausīties “Radio Marija Latvija” tiešo translāciju.

Kopš šī vēsturiskā un spilgtā notikuma ir pagājušas jau pāris nedēļas, taču arvien šis notikums šķiet tā, it kā būtu tikai nupat vakar noticis. Lai šīs spilgtās atmiņas un emocijas, pacilātība un iedvesma neapdzistu, nododam jums ierakstus, lai ikviens no jums jebkurā laikā, kaut vai atkal un atkal var no jauna atmiņās izjust gan svinīgā dievkalpojuma, gan arī mūsu sarunas ar priesteri Andri Kravali īsi pirms konsekrācijas. Viņš viesojās “Radio Marija Latvija” studijā “Rīta katehēzē”, runājot tieši par bīskapa kalpojuma būtību. Ne mazāk interesanta un sirsnīga bija arī saruna “Rīta cēlienā”, kurā var smelties daudzas un iedvesmojošas atziņas, kurās ar klausītājiem dalījās Andris Kravalis.

Tikmēr jau otrdien, 21. maijā, vizītē Latvijā ieradīsies Vatikāna institūcijas – Cilvēka integrālās attīstības dikastērija – prefekts kardināls Pīters K.A. Turksons. Viņš mūsu zemē uzturēsies nepilnas trīs dienas. Kardinālam paredzēta piepildīta programma, kā spilgtākos notikumus var minēt tikšanos ar Latvijas Romas Katoliskās Baznīcas pārstāvjiem, uzstāšanos ar priekšlasījumu Latvijas Universitātē, tikšanos ar Rīgas Teoloģijas institūta un Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta studentiem, docētājiem, priesteriem, kapelāniem un pastorālajiem darbiniekiem. Plašāk par viņa vizītes iecerēm vari izlasīt šeit, baznīcas oficiālajā tīmekļa vietnē Katolis.lv.

Šī vizīte tiks plaši atspoguļota arī “Radio Marija Latvija” ēterā. Esam paredzējuši divas tiešraides:

  • trešdien, 22.V, plkst. 18.00, no Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles, kur Sv.Misi svinēs kardināls Pīters Turksons;
  • ceturtdien, 23.V, plkst. 8.15 no Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelas, ar kardināla Pītera Turksona klātbūtni.

Pēc kardināla vizītes mūsu programmā dzirdēsiet arī citas pārraides saistībā ar augstā viesa vizīti Latvijā, kas būs tapušas ierakstā. Plašāka informācija par tām sekos!