Šodien pēdējās gaitās tiek aizvadīts Radio Marija Pasaules ģimenes prezidents Emanuele Ferrario. Pandēmijas ierobežojumu dēļ Emanueles bēres notiks 11. jūlijā šaurā tuvinieku lokā plkst 15:00 pēc Itālijas laika. Emanuele Ferrario bija Radio Marija brīvprātīgais kopš 1986. gada. Pēc viņa iniciatīvas tika izveidota biedrība Radio Marija Pasaules Ģimene, kas šobrīd apvieno 81 radio staciju 74 pasaules valstīs.

Piedāvājam iepazīties ar Emanueles dzīves gājumu, kā arī noklausīties interviju, kuru  Emanuele sniedza, apmeklējot Latviju:

EMANUELE FERRARIO

Dzimis 1930. gada 11. martā Busto Arsizio (Busto Arsizio) pilsētā Varezes (Varese) provincē piena tirgotāja Piero un skolotājas Pieras ģimenē. Busto Arsizio apmeklēja San Mikele (San Michele) draudzi un tās oratoriju. Kā ministrants iedvesmojās no misionāru liecībām, kuri apmeklēja oratoriju svētdienās, tomēr drīz saprata, ka viņa aicinājums ir kalpot Baznīcai kā lajam.

1948. gada 18. jūlijā ieguva grāmatveža izglītību un pēc ģimenes lūguma sāka strādāt Varēzes pienotavā. 1957. gada 7. aprīlī ceļojot pa kaniem satiek savu sievu Annu, ar kuru salaulājās nākamā gada 27. decembrī. Anna veltīja savu dzīvi, lai būtu pilna laika mamma viņu četriem bērniem. 1984. gada pavasarī Anna tika konstatēts audzējs. Dažus mēnešus vēlāk 48 gadu vecumā viņa nomira. Mēnesi iepriekš Emanuele bija nolēmis doties svētceļojumā uz Medžugoriji kopā ar savu brālēnu priesteri Džovanni (Giovanni), kurš bija misionārs Ugandā. Svētceļojums atstāja lielu iespaidu uz Emanueles dzīvi.

Kad 1986. gadā Emanuele uzzināja par draudzes radio staciju, kuru sauc Radio Marija un kura translēja Medžugorijes vēstījumus, viņš nolēma savu brīvo laiku veltīt brīvprātīgo darbam, davājot savu palīdzību. Emanuele piedāvāja ideju Radio Marija pārveidot par biedrību, par kuras prezidentu kļuva no 1987. gada līdz 2016. gadam.  Vienlaicīgi strādājot par uzņēmēju, viņš trīs gadu laikā draudzes radio palīdzēja pārtap par vienu no vislielākajiem un visklausītākajiem radio Itālijā. 1994. gadā Emanuele sāka iepazīstināt citas valstis ar Radio Marija. 1998. gadā tika dibināta Radio Marija Pasaules ģimene, kas šodien apvieno 81 radio staciju 74 valstīs. Emanuele kalpoja kā Pasaules ģimenes presidents no tās dibināšanas brīža līdz 2015. gadam.

Emanuele strādāja nemitīgi un ar lielu upurgatavību līdz pat pēdējam elpas vilcienam, lai nestu Radio Marija projektu visā pasaulē, iedrošinot un vadot visus mūs kopīgiem spēkiem strādāt pie šī projekta.

Emanuele tika aizsaukts uz Debesu Tēva mājām 2020. gada 8. jūlijā. Viņš mums visiem bija pazemīgas un neatlaidīgas ticības paraugs. Mēs visi viņu atcerēsimies kā nenogurdināmu misionāru kalpojot Baznīcai un Jaunavai Marijai.

Izsakam līdzjūtību aizgājēja tuviniekiem un visai Radio Marija ģimenei. Lai Dievs atalgo šī vīra pūles un dāvā mūžīgo mieru.

Ierakstus ar Emanueles Ferrario interviju Radio Marija Latvija ēterā un sveicienu viena gada jubilejā klausies šeit:

https://hearthis.at/rml/set/intervijas/