Oktobra mēnesi esam pavadījuši piepildīti un daudzveidīgi, un klāt ir nākamais mēnesis – novembris. Arī tas nesīs daudz jaunumu, kā arī interesantu, daudzveidīgu un vēl īpašāku programmu Tev, dārgais klausītāj.

RUDENS CIKLA RAIDĪJUMU IZSKAŅA

Oktobra beigās savu skanējumu noslēdza divu raidījumu cikli. 29. oktobrī izskanēja pēdējais raidījums ciklā “Misiju vēsture”, kuru vadīja mūsu Judīte Ozoliņa kopā ar priesteri Andri Priedi un misionāri Kristīnu Ēci. Mazliet agrāk noslēdzās arī raidījumu cikls “Sargs savam brālim”, kuru veidoja un vadīja Katoļu baznīcas brīvprātīgā kalpotāja, Iļģuciema cietuma kapelāna brīvprātīgā palīdze Daina Strelēvica. Jau drīzumā šos raidījumu ciklus varēs pilnībā noklausīties internetā arhīvā.

Šie raidījumi skanēja otrdienās plkst. 16. Turpmāk līdz gadu mijai šajā laikā skanēs raidījumu “Notikumu kaleidoskopā” un “Mīlestības terapija” atkārtojumi.

Oktobris bija īpašs arī ar to, ka tas ik gadu ir gan rožukroņa mēnesis, gan arī bija misiju mēnesis. Šis temats ik dienu izskanēja arī radio ēterā. Priesteris Pēteris Skudra dažādiem jautājumiem pieskārās rīta katehēzēs, bet “Rīta cēlienā” studijā viesojās dažādi viesi, kuri kalpo kā misionāri, piedalās misijās un dalījās savās liecībās. Starp šīm pārraidēm izskanēja īpaši lasījumi pārdomām katrai dienai. Šos visus vari noklausīties zemāk veidotajā apkopojumā.

SAĻMES NO LATGALES

Mūsu raidstacijas saimes Jolanta Grāvīte kopš oktobra nogales ceļo pa Latgali, lai veiktu īpašus, unikālus tradīciju ierakstus. Atceries, klausītāj, ka pavasarī no Latgales pārraidām tradicionālos maija dziedājumus, ko esam iepriekš izdevuši arī īpašā kompakdiskā. Šoreiz esam veikuši vērtīgu un bagātīgu apkopojumu tā sauktajām saļmēm.

Saļmes jeb psalmi ir sena Latgales dziedāšanas tradīcija, kas katoliskajos novados aizgūta no jezuītu garīgās prakses šajā apvidū. Tie ir mirušo piemiņas dziedājumi, kurus latgaliešu sievietes dzied mājās. Īpaši jāatzīmē, ka Latgalē un Augšzemē pieņemtais mirušo ofīcijs jeb tā dēvētais tautas dievkalpojums ir pat ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā!

“Radio Marija Latvija” ēterā saļmes varēsi klausīties mirušo piemiņas dienā sestdien, 2. XI (katoļu baznīcā mirušo ofīcijs par visiem tai gadā mirušajiem tiek noturēts tieši šajā dienā – Visu dvēseļu jeb mirušo piemiņas dienā), kā arī pēc tam laikā no 4. XI līdz 8. XI, ik dienu no plkst. 10 līdz 12. Saļmes dziedājumus varēsi dzirdēt no dažādām vietām – no Vectilžas (2. XI), Baltinavas, Prīkuļiem, Līvāniem, Madaliņas, Ilūkstes un citām vietām. Arī šis materiāls tiks apkopots arhīvā.

SVĒTKU LAIKS RADIO ĒTERĀ

Novembris ir arī mūsu Latvijas lielo svētku mēnesis, tāpēc arī 11. un 18. XI radio ēterā dzirdēsi nedaudz atšķirīgāku programmu. Abas dienas no rīta dzirdēsi translācijas no Doma baznīcas, kur notiks ekumēniskie dievkalpojumi. Svētku nedēļas laikā dzirdēsi arī īpašas sarunas par mūsu valsti, cilvēkiem, vērtībām un arī vēsturi, svētku dienas vakarā izskanēs arī lūgšana par Latviju. Vairāk par svētku programmu uzzināsi nedaudz vēlāk, tādēļ seko līdzi gan informācijai radio, gan mūsu mājas lapā un “Facebook” lapā!