Svētceļojumu kustība ir populāra visā pasaulē. Gan Latvijā, gan citviet pasaulē cilvēki dažādu iemeslu dēļ dodas svētceļojumos. Piemēram, uz vienu no vispopulārākajiem svētceļojuma objektiem Eiropā Santiago De Compostella katru gadu dodas ap 350 000 svētceļnieku.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc doties svētceļojumā kājām, protams, ir garīga vai reliģiska motivācija. Cilvēki dodas svētceļojumos, lai noieto ceļu veltītu Dievam kā lūgšanu un upuri vai arī, pavadot laiku pārdomās, iegūtu jaunu garīgo pieredzi un iepazītu Dievu.

Bet tas nav vienīgais.

Daudzi cilvēki norāda, ka viņus doties svētceļojumā motivē jauni izaicinājumi. Dzīvē mēs ātri pierodam pie rutīnas un komforta. Svētceļojums, neatkarīgi no tā, cik garš, noteikti var kalpot kā labs izaicinājums iziet no komforta un atklāt savu spēku robežas. Viennozīmīgi došanās svētceļojumā ir lielisks veids kā parūpēties par savu fizisko formu. Daudzi izvēlas doties svētceļojumā, lai atslēgtos no ikdienas steigas, darbiem, problēmām un vairāk pieslēgtos savai iekšējai pasaulei, gūtu mieru un atjaunotu skatījumu uz ikdienas dzīves procesiem.

Atslēgšanās no ikdienas skrējiena noteikti ir saistīta arī ar dabas baudīšanu. Latvijā ir ļoti skaista daba un tajā ir vērojama liela dažādība: līdzenumi, pauguri, labības lauki, pļavas, meži, ezeri, upes, elpu aizraujoši saulrieti un miglas pielieti saullēkti… Svētceļojuma laikā lielāko dienas daļu cilvēks pavada laukā zem klajas debess, tāpēc tā ir lieliska iespēja baudīt mūsu dzimtenes skaistumu un ļaut dabas harmonijai pārņemt mūsu prātus un sirdis.

Tāpat arī svētceļojums ir iespēja sastapt jaunus cilvēkus. Ejot grupā, cilvēks ikdienas pavada kopā ar dažādiem cilvēkiem. Tāpat, jo vairāk tuvojas mērķim, jo lielāka iespēja sastapt citas svētceļnieku grupas. Tas ļauj gūt pieredzi, klausīties citu cilvēku stāstos, viņu piedzīvotajā. Nereti svētceļojumā sastaptais svešinieks kļūst par labu draugu, ar ko tiek uzturēts kontakts arī pēc tam, vai pat dibināta jauna ģimene!

Katrā ziņā, lai kāda būtu tava motivācija, izmanto iespēju doties svētceļojumā kopā ar Radio Marija Latvija no 31. jūlija līdz 12. augustam, kājām mērojot ceļu no Skaistkalnes uz Aglonu!

Ja vēlies uzzināt par šo iespēju vairāk vai pieteikties ceļam, raksti uz svetcelojums@rml.lv !