Vasara nebeidz pārsteigt gan ar siltu un pat tveicīgu laiku, gan ar neparedzētām lietusgāzēm. Bet tajā visā nemainīga vērtība ir iespēja veltīt laiku, lai fonā kādiem darbiem dārzā vai pie siltas tējas tases klausītos raidījumus, kas RML ēterā izskanējuši septītās sezonas laikā. Viens no tiem – “Pasaules tulkošana”. Turpinājumā raidījuma autora atskats uz aizvadīto sezonu viesiem.

“RAKSTNIEKA PĀRRUNU STUNDA “PASAULES TULKOŠANA”” skan divreiz mēnesī ceturtdienas plkst. 17.00. Klausītāji to uzskata par vienu no savdabīgākajiem Radio Marija Latvija raidījumiem.

Rakstnieks Jānis Ūdris, astoņu vēsturisku grāmata autors, raidījumā pievēršas nozīmīgākajiem, dažkārt aizmirstiem Latvijas vēstures notikumiem, parādot to iespaidu uz mūsu šodienas dzīvi. Taču ne mazāk nozīmīga vieta “Rakstnieka pārrunu stundā” tiek ierādīta aktuālākajiem mūsdienu notikumiem un problēmām.

“Covid-19” pandēmijas laikā rakstniekā viesi – viceprezidents Valdis Zatlers, aktrise Olga Dreģe, bioloģijas zinātņu doktore Baiba Niedre-Otomere un citas sabiedrībā cienītas personības – klausītājus pārliecināja par nepieciešamību vakcinēties. Svarīgs akcents šajā vektorā bija Mārtiņa Šica, Hosama Abu-Meri un vairāku citu pazīstamu ārstu argumentācija.

Kopš Krievijas noziedzīgā kara sākuma Ukrainā “Pasaules tulkošanā” īpaša vieta ierādīta Putina noziedzīgās politikas un Krievijas hibrīdkara melu atmaskošanai – par to rakstnieks J.Ūdris runājis ar Latvijas Tautas Frontes pirmo līderi Daini Īvānu, grāmatu apgāda ”Jumava” vadītāju Juri Visocki un citām autoritātēm. Taču valsts drošības aktualitāte “Rakstniekā pārrunu stundas” uzmanības degpunktā bijusi pastāvīgi, tās viesi bijuši ģenerāļi Raimonds Graube, Kārlis Krēsliņš un admirālis Gaidis Zeibots, valsts drošības imperatīvu raidījumā akcentējis eksprezidents Valdis Zatlers.

“Rakstnieka pārrunu stundas” savdabību veido izteikti patriotiskā gaisotne un sabiedrībā cienītu personību piedalīšanās. Jāņa Ūdra viesi bijuši Latvijas vēstnieks Baltkrievija Einārs Semanis un bijušais vēstnieks Vatikānā, Polijā un vairākās citās valstīs, Latvijas diplomātiskā dienesta veterāns Alberts Sarkanis, savu viedokli pauduši Eiropas parlamenta deputātē Inese Vaidere, riesībsargs Juris Jansons, Misiņa bibliotēkas direktore Venta Kocere, grāmatu apgāda “Zvaigzne” vadītāja Vija Kilbloka, Rīgas Latviešu biedrības vadītājs Guntis Gailītis, kinorežisors Jānis Streičs, arhitekte Zaiga Gailē, Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina… Labu rezonansi izraisīja saruna ar konservatīvās filozofijas žurnāla “TELOS” galveno redaktori Agnesi Irbi par tradicionālas ģimenes jēdziena nostiprināšanu.

“Rakstniekā pārrunu stundas” veidotājs Jānis Ūdris ļoti augstu vērtē dažādu kristīgo konfesiju brālīgo sadarbību Latvijā, kas ir starptautisks globāla mēroga fenomens. Pats būdams Rīgas Lutera draudzes loceklis, viņš lepojas ar iespēju izmantot savu profesionālo žurnālista un rakstniekā pieredzi starptautiski prestižajā katoļu radiostacijā Radio Marija Latvija un augstu vērtē savu katoļu brāļu un māsu draudzīgo attieksmi. Ekumēniskās vienotības nozīmi un Katoļu baznīcas autoritāti “Pasaules tulkošanā” akcentējuši arī luterāņu mācītāji Linards Rozentāls, Kārlis Irbe, Aigars Vančenko,  Zemessardzes kapelāns Guntis Kalme…

Ļoti būtiska “Rakstniekā pārrunu stundas“ satura un formas savdabības nodrošināšanā ir raidījuma vadītāja, kā arī viņa pieaicināto viesu kristīgajā morālē balstītā vērtību sistēma.

Ieintriģēja? Lūk, iespēja noklausīties izskanējušos raidījumus: