Paveikt kaut ko lielu – tāds ir daudzo skrējēju mērķis, piedaloties dažādos pusmaratona skriešanas pasākumos šajā pavasarī. Arī Radio Marija Latvija pieņem izaicinājumu paveikt kaut ko lielu un labu Mariatona akcijā no 18. līdz 20. maijam. Lai gan skriešanu ar Mariatonu, protams, vieno tikai līdzība, vārdu spēle “Maratons – Mariatons” norāda uz to, ka abas aktivitātes ietver izaicinājumu, sasparošanos un mērķa sasniegšanu.

 

Kas tad īsti ir Mariatons?

Mariatons ir savstarpējas solidaritātes akcija, kas ik pavasari notiek visās Radio Marija Pasaules ģimenes valstīs. Tās mērķis ir vākt ziedojumus, lai ļautu dzimt jaunām Radio Marija radio stacijām pasaulē, kā arī, lai atbalstītu citus aktuālus ar to saistītus projektus. Tā, piemēram, līdz 2015. gadam vairākas Radio Marija Pasaules ģimenes valstis vienojās Mariatonā, atbalstot Radio Marija izveidošanu Latvijā. Pateicoties vienkāršu klausītāju ziedojumiem citās valstīs, 2015. gada 8. decembrī Radio Marija tika atklāta arī mūsu zemē.

Arī mēs, Radio Marija Latvija, apzinoties, ka esam daļa no ģimenes visa pasaulē, jau otro gadu piedalāmies Mariatonā, lai sniegtu savu ieguldījumu. Šajās dienās ēterā īpaša un dinamiska Mariatona programma – sarunas, intervijas, lūgšanas, kā arī daudz, daudz prieka un mīlestības.

 

Ko atbalstām šogad?

Šogad, gluži kā pagājušajā gadā, turpinām atbalstīt Radio Marija Baltkrievijā. Šī radio stacija ir mūsu ģimenes jaunākā māsa. Lai gan pavisam nesen tā uzsākusi spert savus pirmos darbības solīšus, joprojām ir daudz vajadzību. Tapēc, lai Mariatonā palīdzētu mūsu kaimiņiem, no 18. līdz 20. maijam sniedzam iespēju arī Latvijas sabiedrībai iespēju ziedot Radio Marija atbalstam Baltkrievijā. Mērķis ir Mariatona laikā savākt 10 000 EUR nepieciešamās studijas tehnikas iegādei Baltkrievijā.

 

Kāpēc atbalstīt?

Atgriežoties pie Mariatona līdzības ar skriešanu, jāatzīst, ka šī solidaritātes akcija gluži kā maratons pieprasa iziet ārpus mūsu komforta zonas. Patiešām ir grūti kaut ko upurēt, apzinoties, ka mums pašiem Latvijā ir tik daudz vajadzību. Tad kāpēc ziedot citiem? Lūk, trīs domas, kas var iedrošināt:

  1. “Svētīgāk ir dot nekā ņemt” (Apd 20, 35)

Šajos vārdos formulēto principu varam piedzīvot savā dzīvē tikai tad, ja to praktiski darām. Dodot vispirms mēs kļūstam par svētību citiem. Arī Baltkrievijā ir cilvēki, kuriem Radio Marija slimības, vecuma vai citu iemeslu dēļ būs vienīgā regulāras līdzdalības iespēja Baznīcas dzīvē. Citiem radio kļūs par brīnišķīgu lūgšanu kopības ar citiem pieredzi. Kādam caur šo radio izskanējusī Evaņģēlija vēsts sniegs cerību un mierinājumu grūtību brīžos.

Otrkārt, dodot mēs paši saņemam svētību. Pirms pagājušā gada Mariatona, bijām dilemmas priekšā – atbalstīt citus, vai arī savu radio staciju. Neraugoties uz akūto vajadzību pēc auto, bez kura radio darbība daudzo translāciju dēļ ir grūti iedomājama, nolēmām atvērt sirdi plašāk un atbalstīt savus kaimiņus Baltkrievijā. Pēc kāda laika uzzinājām, ka ziedojumus Radio Marija Latvija mašīnas iegādei, par ko iepriekš bijām sapņojuši, savāca Radio Marija klausītāji Šveicē un Austrijā. Ir vērts pieminēt – viņi šim mērķim savāca krietni vairāk, nekā to būtu spējuši mēs paši!

  1. Radio Marija Latvija tapšana nebūtu iespējama bez klausītāju upura citās valstīs. Tagad arī mūsu kārta palīdzēt!

Viņa ekselence arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs telefonintervijā Radio Marija 18. maijā norādīja: “Es priecājos, ka mēs iekļaujamies vispasaules Radio Marija akcijā, kad tiek vākti līdzekļi arī citu Radio Marija staciju atvēršanai citās zemēs. Un, tā kā patiešām mēs bez citu palīdzības nebūtu varējuši savu radio atvērt, tad, protams, ka mūsu pienākums ir pilnā mērā atbalstīt Radio Marija uzsākšanu arī Baltkrievijā, kas ir mūsu kaimiņu zeme.”

  1. Ziedošana Dieva godam ir garīgs dievkalpojums

Protams, ir iespēja savākt nepieciešamos līdzekļus, reaģējot uz esošajām vajadzībām. Tomēr šajās Mariatona dienās esam aicināti uz dziļāku pieredzi – pagodināt Dievu ar savu upuri finanšu jomā. Šeit mūsu apziņai par aktuālajām vajadzībām pieslēdzas arī sirds, kura mīl Dievu un ir gatava Viņu slavēt it visā – arī finanšu jomā. Tādējādi ziedošana iegūst daudz dziļāku garīgu nozīmi. “Pagodini Kungu no savas mantas, no savas ražas pirmajiem augļiem, tad pildīsies tavas klētis pārpārēm un jaunvīns pludos tavās mucās”, mūs pamudina Svētie Raksti (Sak 3, 9).

 

Kā var ziedot?

  1. Zvanot pa tālruni 9000 67 69, Radio Marija Balkrievijā atbalstam ir iespēja ziedot €4.27.
  2. Pārskaitīt ziedojumu uz bankas kontu:

Biedrība Radio Marija Latvija
Ojāra Vācieša iela 6, Rīga, LV-1004
Reģ. No: 40008212777
Bankas konts: LV41HABA0551037409657

  1. Ziedot, izmantojot PayPal (linku var atrast mājas lapā rml.lv).
  2. Ziedojot Radio Marija ziedojumu kastēs Latvijas baznīcās.

 

No sirds pateicamies visiem Mariatona akcijas dalībniekiem! Uzticam Jūs ikvienu lūgšanā, lai Dievs atlīdzina Jūsu labo darbu!

 

 

Māris Veliks,

Radio Marija Latvija