No 11. līdz 18. novembrim visā Latvijā tiks plaši atzīmēta valsts svētku nedēļa, kuras ietvaros arī Radio Marija piedāvās saviem klausītājiem īpašu svētku programmu. 

Tradicionāli, tiks translēti ekumēniskie dievkalpojumi, muzikālo noformējumu papildinās patriotiskas dziesmas, bet raidījumos “Rīta cēliens” vairāk tiks pievērsta uzmanība dažādām nozarēm, kā piemēram sports, valoda, kultūra, ekonomika, demogrāfija un citas. Šajā nedēļā arī ierastajos lūgšanu laikos katrs esam arī aicināti aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī aizlūgt par Latvijas valsti un tās vadītājiem. 

Klausies raidījumu ierakstus šeit:

Svētku dienu programma

11. novembris- Lāčplēša diena

9.00 Ekumēniskais dievkalpojums no Rīgas Doma baznīcas
10.00 “Rīta cēliens” par sportu Latvijā, studijā pr. Pēteris Skudra un Raimonds Rudzāts. 
11.00 Tiešraidē Latvijas nacionālo bruņoto spēku kapelānu lūgšana par Latvijas karavīriem– gan par tiem, kas šobrīd dienē, gar brīvības cīnītājiem.
13.00 Koncerts Dziesmas pie ugunskura” tiešraidē ar Mareku Saviciki un draugiem.
19.00 ēterā pirms Rožukroņa lūgšanas skanēs baznīcas zvanu skaņas, atsaucoties aizsardzības ministrijas aicinājumam, atzīmējot Lāčplēša dienu.


Raidījumu tēmas, kas tiks izklāstītas raidījumos “Rīta cēliens” darba dienās, no pl. 10.00:

11. novembrī: pr. Pēteris Skudra sarunāsies ar žurnālistu, RR fonda dibinātāju un regbistu Raimondu Rudzātu par sportu Latvijā. Mēģināsim noskaidrot, kas ir aizvadītā gada nozīmīgākie sporta notikumi, kāda ir šī brīža situācija Valstī un kā izskatās Latvijas sporta nākotne.

12. novembrī:  “Turiet jūs, latvieši, savu valodu godā, un jums labi klāsies virs zemes. Jo, kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās” Šos vārdus ir teicis latviešu nacionālās valodniecības pamatlicējs Juris Alunāns 19. gadsimtā, bet kā mums ir veicies, šo mūsu “literārās valodas tēva” vēlējumu izpildot? Vai mēs, 21. gadsimta latvieši turam godā savu valodu? Ko varam darīt, lai saglabātu un izkoptu latviešu valodu? Studijas viešņa- filoloģijas zinātņu doktore, valodniece sociolingviste, vadošā pētniece Latvijas Okupācijas muzejā latviešu valodas pētniecības projektā, Vineta Poriņa. Studijā Jolanta Grāvīte.

13. novembrī:  Ciemosies mūziķis, lielisks ģitārists un izrādās arī brīnišķīgi skanošas balss īpašnieks Kaspars Zemītis. Raidījumā parunāsim par viņa ceļu mūzikā, par spēku un iedvesmu, par pēdējo gadu Latvijas kultūrā viņa acīm un dzīves garšu. Raidījumu vada Judīte Ozoliņa.

16. novembrī: Latvijas kultūras bagātība nebūtu iedomājama bez pašmāju mūzikas dzīves. Tādēļ šoreiz raidījumā muzikoloģe Irīna Mihailovska runās par spilgtākajiem akadēmiskās mūzikas dzīves notikumiem aizvadītā gada laikā. Raidījumu vada Māris Veliks.

17. novembrī: No Ulmaņlaikiem līdz mūsdienām, ekonomiskās krīzes un iespējas. Kā arī Latvijas un pasaules ekonomika, Covid kontekstā un ne tikai. Nākotnes perspektīvas. Viesis ekonomists Edgars Čerkovskis, raidījumu vada Rihards Miķelsons.

18. novembrī, Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas 102. gada dienā: 

9.00 Ekumēniskais dievkalpojums no Rīgas Doma baznīcas
10.00 “Rīta cēliens”, studijā Māris Veliks un Judīte Ozoliņa
11.00 Tiešraidē slavēšana no “Dimzēniem”, dzied un muzicē Inga un Edgars Svētiņi
13.00 Tiešraidē slavēšana, kuru vadīs mūziķis un misionārs Kaspars Ezeriņš un draugi (atkārtojums vakarā pl. 22.00)
17.00 Raidījums “No konflikta uz kopību” par patriotisma tēmu.