25. martā Baznīca svinēja Kunga pasludināšanas svētkus. Šajos svētkos pateicamies Dievam par aicinājumu, kuru viņš deva Marijai, un pateicoties kuram Dieva Vārds kļuva miesa. Tāpat arī mūsu dzīvē Dievs katram no mums dāvā savu aicinājumu, kuram atsaucoties mēs varam ļaut Dieva plānam iemiesoties mūsu ikdienā.

Šie svētki mums liek pārdomāt kā mēs klausāmies Dieva balsī, kā mēs tai atsaucamies un vai ļaujam Dieva plānam iemiesoties mūsu dzīvē. Šie svētki mums dod iespēju pateikties par savu aicinājumu un padomāt, kas vispār ir aicinājums.

Pasaules bīskapi pēc sinodes oktobrī atgādina, ka dzīves aicinājums vispirms ir attiecības ar personu – ar Jēzu Kristu. Aicinājums nav kāds stingri pierakstīts scenārijs, kuram mums ir akli jāpakļaujas kā liktenim, no kura nevaram izvairīties, tāpat arī tā nav kāda brīva improvizācija par tēmu. Tā ir klausīšanās Dieva balsī, kur viņš mani ved, kurp aicina, un reizē arī mana aktīva atbilde.

Kā labs piemērs Dieva balss atpazīšanā un sava aicinājuma pieņemšanā (kurš galīgi nenozīmē vieglu dzīvi) mums kalpo Marija. Viņas atbildi Dieva aicinājumam šodien lasām liturģijā: “Lūk, es esmu Kunga kalpone, lai man notiek pēc Tava vārda”. Marijas atbilde bija centrālais motīvs šī gada pasaules jauniešu dienām Panamā, kurās īpaša uzmanība bija pievērsta tieši aicinājuma tematam.

Tiekoties ar jauniešiem Panamā pāvests vaicāja: “Vai Tu vēlies kalpot Dievam? Vai tu vēlies padarīt Dieva sapni par īstenību ar savām rokām, kājām, skatienu, sirdi?” Marijai pietika drosmes atbildēt ar “Jā”.

Kā ir ar Tevi?

Iedvesmojoties no Marijas “Jā” Dieva plānam, Radio Marija Tev piedāvā pakavēties atmiņās pasaules Jauniešu dienu piedzīvojumos. Tu vari noklausīties pāvesta Franciska uzrunas pasaules jauniešu dienu svētceļniekiem, kā arī bīskapa Viktora vadītās katehēzes latviešu grupai.

Lai šie ieraksti mūs iedvesmo teikt jā Dievam vienmēr un visur, kur vien viņš mūs sastop.

Pr. Pēteris Skudra
Radio Marija Latvija direktors