Pagājušā gada 27. decemrī Svētās ģimenes svētkos pāvests Francisks izsludināja ģimenei veltītu gadu, kas sākās šī gada 19. martā sv. Jāzepa svētku dienā un noslēgsies 2022. gada 26. jūnijā Vispasaules ģimeņu tikšanās laikā. Šis gads ir nosaukts par ““Amoris Laetitae” ģimenes gadu”.

Šogad aprit pieci gadi kopš svētais tēvs publicēja apustulisko pamudinājumu “Amoris laetitae” – “Mīlestības līksme”. Šī gada ietvaros esam aicināti atklāt ģimenes aicinājuma lielumu, pārlasīt pāvesta dokumentu un pārdomāt, kā draudzes un katrs individuāli varam sniegt atbalstu ģimenēm. Tāpat Baznīca šī gada ietvaros like pievērst uzmanību jauniešiem, kuri gatavojas laulībām un veciem cilvēkiem, kuri var dalīties ar savu pieredzi. Ģimes šī gada ietvaros var atklāt ko nozīmē būt par mājas Baznīcu īpaši pandēmijas laikā.

Šodien 22. Marta katehēzē RML direktors priesteris Pēteris Skudra kopā ar priesteri Renāru Birkovu skaidros plašāk šī gada nozīmi, kā tajā iesaistīties un kāds ir tā mērķis. Katehēzi vari klausīties 9:00 un 23:00, vai arī arhīvā. Radio Marija Latvija ēterā lūdzamies par ģimenēm katru dienu tieši pirms rīta rožukroņa lūgšanas (īsi pirms 7:00), kā arī tiek veidoti ģimenēm aktuāli raidījumi sadarbībā ar kustību “Laulāto tikšanās.

Aicinām noklausīties arī priestera Pētera Skudras katehēzi kopā ar Balvu draudzes prāvestu priesteri Mārtiņu Klušu, kāpēc Baznīca izsludina dāžādus gadus, kāda tiem ir nozīme un cik tie ir svarīgi mūsu ticības dzīvē. Sarunu klausies šeit: