17. februārī katoliskā Baznīca uzsāks Lielo Gavēni. Pelnu trešdienā sāksim 40 dienu ceļu pretī Lieldienu svētkiem. Šajā laikā tiekam aicināti praktizēt atturību, lūgšanu un žēlsirdības darbus. Lūgšana mums palīdz tuvoties Dievam un labāk Viņu iepazīt, atturība mums palīdz novākt šķēršļus, kas kavē sastapšanos ar Dievu, savukārt žēlsirdības darbi mums palīdz ieraudzīt Dievu līdzcilvēkos, atklāt, ka kalpojot citiem, mēs kalpojam Viņam.

Arī Radio Marija šo laiku izdzīvos īpaši. Gavēni iesāksim kopā ar pāvestu Francisku. Ēterā translēsim viņa vadīto Svēto Misi pl. 10:30 pēc Latvijas laika. Ikdienas pl. 12:00 pēc “Kunga eņģeļa” lūgšanas, “Rožukroņa” vietā lūgsimies “Krusta ceļu”, divas reizes dienā varēsim lūgties “Rūgtās sāpes” (pl. 6.00 un pl. 13.30 (otrdien, trešdien un piektdien), kā arī iedziļināsimies katras dienas evaņģēlija fragmentā ar “Gavēņa kalendāra” palīdzību.

“Gavēņa kalendāra pārdomas”, kuras, kā ierasts, gatavos dažādi Latvijas garīdznieki, ēterā skanēs katru dienu pl. 10:00 un 22.50. Ja vēlies saņemt gavēņa pārdomas personiski, tad piesakies šeit un mēs tev tās nosūtīsim ik uz tavu e-pasta adresi.

Šos impulsus katru dienu papildinās arī īsi citāti no pāvesta Franciska vēstules Patris Corde, ar kuru svētais tēvs iesāka Jāzepa gadu, kurš norisināsies līdz 8. decembrim. Šī vēstule var būt labs pavadonis gavēņa laikā, kas mums liek paraudzīties uz sv. Jāzepu kā paraugu, no kura mācīties attiecības ar Dievu.

Kā ierasts, RML ir tavs labākais palīgs gavēņa laikā. Ar RML vari lūgties kopā, gandarīt un atgriezties, kā arī atbalstot RML, vari praktizēt žēlsirdības darbus, dodot iespēju neskaitāmiem klausītājiem sadzirdēt Dieva Vārdu savās mājās. Ja vēlies jau tagad ziedot RML uzturēšanai, spied šeit. Katrs cents palīdz RML skanēt ilgāk un nest cerību tiem, kam tā nepieciešama!