Rit RML svētceļojuma 9. diena. Pa ceļam ne mazums pārsteigumu un iepriecinājumu, ik pa laikam arī pa kādam izaicinājumam. Lai gan tiem, kuri ceļā dodas ne pirmo reizi, viss varētu šķist jau zināms un ierasts, šogad atšķirīgs ir ne tikai maršruts, bet nācis klāt vēl kāds būtisks elements – evaņģelizācija.

Svētību rituālē ir atrodama svētība tiem, kas dodas svētceļojumā. Svētības lūgšana atgādina, ka svētceļojums ir laiks lūgšanai, iespēja sastapt Dievu, tāpat tā lūdz Dieva svētību sasniegt mērķi, kā arī atgādina svētceļotājiem, ka viņi ir liecība citiem.

Šogad RML grupa cenšas šo misiju veikt, ne tikai slavējot Dievu, kad ieiet kādā apdzīvotā vietā, bet arī uzrunājot vietējos iedzīvotājus tiešā veidā. 3 vietās ir paredzēti pasākumi ar mūziku, priekšnesumu un liecībām. Video vari redzēt mēģinājumu priekšnesumam, caur kuru svētceļojuma dalībnieki stāsta par to, kā cilvēks, kuru Dievs radījis pēc sava tēla un līdzības, sastopas ar dažnedažādiem izaicinājumiem un grūtībām, kas pamazām šo Dieva veidoto skaistumu grauj un padara tik šķietami tālu un nesasniedzamu. Pateiksim priekšā – atrisinājums šim stāstam ir labs.

Savukārt pa ceļam mūsu grupa piestāj divos sociālās aprūpes centros un psihoneiroloģiskajā slimnīcā, lai veltītu laiku šo iestāžu iemītniekiem, aprunātos un atgādinātu, ka viņiem piemīt milzīga vērtība, jo ir radīti pēc Dieva attēla un līdzības. Šādā veidā svētceļniekiem ir iespēja realizēt aicinājumu, kuru saņēmuši kristības sakramentā: sludināt Labo Vēsti visiem cilvēkiem.

Dažas no uzrunām un priekšnesumiem vari atrast svētceļojuma reportāžās. Tāpat iedziļināties svētceļnieku sajūtās palīdzēs arī šis Māra un Olgas stāstījums par evaņģelizāciju:

Seko līdzi!

Ja šajās dienās atrodies mājās un svētceļojumā fiziski doties nevari, izmanto iespēju piedalīties vienā no evaņģelizācijas vakariem – evaņģelizācijas priekšnesumam Izvaltā varēsi sekot līdzi RML Facebook konta tiešraidē 10. augustā plkst 20:00.

Paldies Amerikas Bīskapu konferencei, kuru sniegtais finansējums ļāva sagatavot materiālus šai misijai.