Lielajā piektdienā, 19. aprīlī plkst. 12, jau 13. reizi Vecrīgas ielās norisināsies tradicionālais Ekumeniskais Krusta ceļš. Ik gadu tas vieno vairāk nekā 2000 dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, kā arī dažādu tautību cilvēkus. Šī ir daudz kas vairāk nekā tikai īpaša diena, jo visi kopā izdzīvojam Kristus dzīves pēdējos mirkļus.

 

Kā uzsvēra Krusta ceļa organizatori, gājienā aicināti piedalīties visi kristieši, arī cilvēki, kuri vēl ir tikai ceļā uz ticību. Ar šo gājienu Latvijas kristieši apliecina arī savu ekumēnisko kopības garu, turklāt Latvijas kristieši ir piemērs pasaulē, ka konfesiju atšķirības nav šķērslis, lai vienotos ticība, cerībā un mīlestība.

KRUSTA CEĻA GALVENĀ TĒMA – ATSTUMTĪBA

Krusta ceļa tēma balstās uz Svēto Rakstu fragmentu: “Manas žēlabas Dievs pārvērtis dejā’ (Ps 30:12), kas atklāj to, ka pēc visām grūtībām, tās izturot, ikvienam tiek dāvāts iepriecinājums un pārveidota dzīve.

Šī gada Krusta ceļa centrālā tēma ir atstumtība, ko ikviens ir piedzīvojis personiskā līmenī jau bērnībā. Nespējot un nezinot kā uz to neitrāli reaģēt, neapzinātā veidā atstumtības sekas katrs cilvēks neapzināti kaut kādā veidā parāda savu vistuvāko atgrūšanā caur vārdiem, attieksmēm, izturēšanās veidu, arī attiecību šķiršanu, abortiem, arī bērniem, kuri tiek ievietoti bērnu namos. Turklāt neatrodot veidu, kā sevi pieņemt, kā atklāt sevī vērtību, daļa no sabiedrības locekļiem pieļauj vieglākas vai smagākas kļūdas, attiecīgi vēlāk nokļūstot dažādās pāraudzināšanas iestādēs, zaudējot savas mājas un citos veidos. Ikviens cilvēks ir aicināts uzņemties atbildību, lai neviens no apkārtējiem nepiedzīvotu atraidījumu atstumtību un kaunu par sevi.

Katrai apstāšanās vietai – stacijai būs veltīta apakštēma. Pārdomājot tādas apakštēmas kā sevis vainošana, nevērība, meli un manipulācija, mazvērtība, seksuālā vardarbība, norobežošanās no atšķirīgā, kā arī dusmas, kauns un bailes, ikviens tiks aicināts rast individuālu un sabiedrības ceļu no atstumtības caur pieņemšanu uz mīlestību. Dažādi jomu sabiedrības pārstāvji dalīsies personiskajos stāstos.

Krusta ceļa garīgās pārdomas vadīs Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Krists Kalniņš, māsa Sofija, priesteris Arnis Maziļevskis, mācītājs Linards Rozentāls, Latvijas baptistu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

KĀ SEKOT KRUSTA CEĻAM, JA ES NEVARU BŪT KLĀT VECRĪGĀ?

Nebēdājies, ja nevari būt klātesošs Krusta ceļā fiziski, jo arī šoreiz būs iespēja sekot līdzi dažādās tiešraidēs!

Radio Marija Latvija ēterā klausies tiešraidi ar komentāriem no studijas, turklāt raidīsim divos kanālos, nodrošinot tiešraidi ar tulkojumu arī angļu valodā (listen Way of Cross in ENGLISH here). Klausies būs savos radioaparātos, viedierīcēs un internetā, izmantojot mūsu mājas lapas tiešraides iespējas vai mobilo aplikāciju.

Video tiešraidi skaties Facebook kontā “Ekumeniskais Krusta ceļš” un Katolis.lv YouTube kanālā.