Būt par daļu no lielās pasaules Radio Maria saimes ir liels prieks un reizē arī spēks, to piedzīvoja Latvijas Radio Marija darbinieku komanda pilnā sastāvā, jo pirmdien, 30. janvārī devās pieredzes apmaiņā pie brāļiem lietuviešiem, lai beidzot iepazītos, aplūkotu jaunās studijas telpas, dalītos pieredzē un protams- lai vienotos kopīgā lūgšanā. Visu tikšanos pavadīja lielisks noskaņojums, apkārt skanēja sarunas dažādas valodās – lietuviešu, latviešu, angļu, krievu. Mūs satikt bija ieradies arī Jezuītu tēvs Gintaras Vitkus SJ.

Radio Marija Lietuvā ir tā kā mūsu “vecākā māsa”, jo sāka raidīt jau 2004. gada 30. augustā. Šobrīd Marijas Radio ir 26 frekvences, strādā 16 darbinieku komanda un darbojas vairāk, nekā 150 brīvprātīgie.

2022. gadā Lietuvas kolēģi tika pie jaunām, skaistām telpām Kauņas vecpilsētā, Viļņas ielā, netālu no Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāles, kur katru dienu notiek Vissvētākā sakramenta adorācija. Ēka tika atklāta 2022. gada 31. maijā, kad svinīgi tika iesvētīts jaunās kapelas altāris. Studijas telpāis ir vairākas tiešraides un audio ierakstu studijas, kas aprīkotas ar jaunu aparatūru. Kā arī administratīvās telpas, neliela konferenču zāle. Būvdarbi tika uzsākti jau 2017. gada vasaras beigās. Arhitektūras risinājumi tiecas runāt šī laikmeta valodā. Fasādes galvenais akcents ir stikla skatlogi, kas pievērš garāmgājēja skatienu uz ēkas iekšienē notiekošajiem procesiem. Gribas būt atvērtam, redzamam, sadzirdētam, nodibināt kontaktu gan ar esošajiem, gan topošajiem klausītājiem. Ēkas arhitekts ir Aurimas Ramanauskas (E. Miliūnas studija).

Vissirsnīgākais paldies Marijos Radijas kolēģiem par tik viesmīlīgu uzņemšanu!