Svētdien, 24. oktobrī norisinājās svētceļojuma dalībnieku “Smiltene- Aglona 2021” atkalsatikšanās pasākums. Lai gan sākotnēji tika plānota klātienes tikšanās, tomēr dzīve ieviesa savas korekcijas. Neraugoties uz to, ka pasākums notika attālināti Zoom platformā, bija iespēja nedaudz pakavēties svētceļojuma atmosfērā, dalīties ar spilgtākajām atmiņām un saņemtajiem augļiem.

Svētceļnieki izveidoja “Domu mākoni” pierakstot savas asociācijas, kas rodas atceroties RML svētceļojumu “Smiltene – Aglona 2021” . Varam secināt, ka atmiņā visvairāk paliek nevis ceļa grūtības, bet tieši priecīgie un pozitīvie mirkļi – slavēšana, ģimeniskā atmosfēra un draudzība.

Kad visi bija mazliet iegremdējušies svētceļojuma atmosfērā, lūdzām, lai katrs īsi uzraksta un pēc tam arī komentē, kādi ir svētceļojuma “augļi?” vai kāda ir spilgtākā atmiņa no Svētceļojuma? Daudzi atzina, ka atmiņā palikuši tieši lūgšanās pavadītie brīži, kā arī laiks pavadīts kopā ar līdzcilvēkiem. Kāds ir saņēmis atbildes uz saviem dzīves jautājumiem, kāds pēc svētceļojuma nolēmis vairāk laika veltīt savai ģimenei, bet kādi – veidot jaunas draudzības. Savukārt, daži atzina, ka pēc svētceļojuma vēl vairāk klausās Radio Marija un izjūt spēcīgāku piederības sajūtu.

“Tā bija iespēja vēl labāk iepazīt it kā jau pazīstamus cilvēkus, izbaudīt prieku un mūziku kopā ar draugiem. Sajust vēl īpašāku piederību RML.”

“Vērtīgs laiks prom no ikdienas, kas palīdzēja iegūt jaunu perspektīvu un skatījumu uz manu ikdienu un lietām, ko daru un kāpēc es tas daru. + foršas svētceļojuma draudzības. Un protams, daudz laika lūgšanā.”

“Esmu palikusi lūgšanā par kādu cilvēku. Sāku vairāk klausīties RML!”

Pasākumā netrūka arī izklaides mirkļu. Dalībnieki varēja piedalīties viktorīnā par svētceļojumu un atcerēties par kādu tēmu bija katehēzes vai kādus interesantus faktus no ceļa. Lai nedaudz izkustētos arī fiziski, tad tika rīkotas sacensības- kurš pirmais atnesīs un parādīs savu Svētceļnieka grāmatiņu, apavus, lietusmēteli vai rožukroņa krellītes.. Tāpat, starplaikos svētceļojuma dalībniece Inga vadīja nelielas izkustēšanās aktivitātes, lai nebūtu tikai jāsēž pie datora vien.

Tā kā tikšanās iekrita tieši 24. oktobrī – misiju svētdienā, tad izdarījām arī kādu labu darbu RML misijas labā un visiem bija iespēja piedalīties “Džinglu darbnīcā” jeb izdomāt tekstus īsiem, muzikāliem iestarpinājumiem, kas bagātinās RML ētera skanējumu, rezultātu varēs dzirdēt jau novembrī – valsts svētku nedēļā.

Pasākuma noslēgumā visi svētceļnieki vienojās kopīga rožukroņa lūgšanā, aizlūdzot katrs savos nodomos, kā arī īpaši par valdošo situāciju valstī. Pēc lūgšanas visi devās atpakaļ savās svētdienas gaitās, lai gan dažs labs vēl gribēja nedaudz pakavēties un izbaudīt kopības sajūtu.

Ja arī Tev lasītāj ir vēlme pakavēties svētceļojuma atmosfēra, noklausīties kādus stāstus, lūgšanas vai katehēzes no svētceļojuma uz Aglonu, to visu Tu vari dzirdēt šeit: