Un šajā brīdī Adventa laiks piedzīvo savu kulmināciju – Jēzus atnākšanu. Viņš, vēl nesen dzimis šai pasaulei, tika guldīts silītē, kā rakstīts Lūkasa evanģēlija 2. nodaļas ievadā līdz 7. pantam.

Vienlaikus sarežģīti un vienkārši – tā Jēzus ieradās uz šīs zemes. No koka veidotā sile, kurā tika guldīts jaundzimušais Pestītājs, parasti kalpo kā barotava mājlopiem. Interesanti, ka Jēzus kā noslēguma Upuris ir kļuvis par Dievišķo barību mums. Tas liek aizdomāties par Dieva neizmērojamo mīlestību, ar kādu Viņš mīl ikkatru no mums.

Šīs dienas garīgās pārdomas Tev piedāvā RML direktors pr. Pēteris Skudra, bet stāstā no dzīves šoreiz dalās RML brīvprātīgā Inese Slišāne.

Kristus dzimšanu varam sagaidīt, pārdomājot šos jautājumus:

1) Kā Dievs ir izrādījis Savu mīlestību pret mani šajā Adventa laikā? Kā es atbildu uz Viņa mīlestību?

2) Ar kādām dāvanām Dievs mani ir aplaimojis? Kā es šīs dāvanas pielietoju?

3) Ko man nozīmē svinēt Kristus dzimšanas svētkus? Kas man tajos ir pats galvenais?

Jau šovakar sagaidīsim Kristus dzimšanas svētkus! Klausies Priestera katehēzi, kas veltīta Kristus nākšanai pasaulē, plkst. 09:00 tiešraidē.

Vakardien aplūkotais simbols bija aita, atgādinot, ka tieši ganiņi bija tie, kas pirmie dzirdēja vēsti par Kristus piedzimšanu. Rīt? 🙂 Jesses koka tradīciju esam noslēguši, tāpēc rīt priecāsimies, svinot Kristus dzimšanas svētkus!