No 18. līdz 25. janvārim norisināsies ikgadējā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kuras ietvaros dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji Latvijā un visā pasaulē vienosies kopīgos ekumeniskos dievkalpojumos un lūgšanu brīžos. Radio Marija piedāvās saviem klausītājiem daudzveidīgu un interesantu programmu.

Jau tradicionāli, katru dienu pl. 10.00 kopā lasīsim lūgšanu un pārdomu tekstus, kurus šogad ir sagatavojušas māsas no Granšānas kopienas (Grandchamp). (vairāk par šīs nedēļas tematiku lasi katolis.lv)

Arī raidījumi “Rīta cēliens” (no pl. 10.10)  tiks pielāgoti šīs nedēļas tematikai:

  • Pirmdien, 18.01. izskanēja saruna ar māsām no Grešānas kopienas (Grandchamp), kura sagatavoja šī gada lūgšanu un pārdomu tekstus. 
  • Otrdien, 19.01. izskanēs saruna ar Pasaules Baznīcu padomes (World Council of Churches) WCC Faith and Order komisijas direktoru dr. Odairu Mateusu Pedroso (Odair Mateus Pedroso). Saruna par organizācijas rašanos, tās misiju un mērķiem un nozīmi kristiešu vienotības veicināšanā.
  • Trešdien, 20.01. sazināsimies ar kolēģiem no Baltkrievijas Radio Maria un mēģināsim noskaidrot, kāda situācija ir kristiešu vienotības jautājumos mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā.
  • Ceturtdien, 21.01. sazināsimies ar kolēģiem no Ukrainas Radio Maria un skaidrosim, kā ukraiņu kolēģi un klausītāji piedzīvo ekumēnismu savā ikdienā. 
  • Piektdien, 22.01. raidījumā “Rīta cēliens” saruna ar kolēģiem no Irākas Radio Marija, par viņu pieredzi eukmēnisma jautājumos. 
  • Pirmdien, 25.01. saruna ar kristiešu vienotības veicināšanas Pontifikālās padomes sekretāru bīskapu Braienu Farelu (Brian Farrell).

Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību iesāksim un noslēgsim ar ekumēnisko dievkalpojumu tiešraidēm:

  • 18.01. pl. 19.00 tiešraide no Siguldas Jēzus sirds draudzes.
  • 20.01. pl. 11.00 tiešraide no Rīgas Doma baznīcas, kur notiks ekumēniskais dievkalpojums, kas veltīts barikāžu atceres dienai.
  • 25.01. Pl. 19.00 tiešraide no Saldus Svēto Apustuļu Pētera un Pāvila draudzes.

Vakara ēterā no pl. 20.00 skanēs dažādu kopienu sagatavotie aizlūgumi, kurus vadīs Marijas no Nācaretes baznīcas Mātes Kristīgās dzīves un eveņģelizācijass skolas pārstāvji un pr. Arnis Maziļevskis, kustība “Pro- sanctitate”, Misija “Effata” un draugi, mācītājs Uģis Pallo un draugi, Lība Ēce Kalniņa un Gunta Jukumsone Jukumniece no Āgenskalna baptistu draudzes un Kaspars Ezeriņš no Latvijas Lūgšanu nama.

No raidījumiem, kas vairāk pievērsīsies tieši kristiešu vienotības jautājumam, der izcelt:

Raidījumā “Saruna ar bīskapu” šoreiz esam aicinājuši piedalīties Liepājas LELB bīskapu Hansu Martinu Jensonu. Saruna izskanēs pirmdien, 18.01. Pl. 17.00, arhīvā klausies šeit!

Trešdien, 20.01. pl. 13.00. Radio Marija studijas viesis būs pareizticīgo priesteris Jānis Dravants, kurš sniegs ieskatu par pareizticīgās baznīcas skatījumu uz kristiešu vienotību, kā arī skaidros austrumu banzīcas izpratni par lūgšanu un tās praktizēšanu, arhīvā klausies šeit!

Trešdien, 20.01. apritēs tieši viens gads, kopš katru mēnesi ēterā skan raidījums “No konflikta uz kopību.” Šajā raidījumā runāsim par tēmu “Kristība”, arhīvā klausies šeit!

Ja nepaspēji noklausīties kādus raidījumus tiešraidē, tad 2021. gada kristiešu vienotības nedēļas raidījumus kalusies šeit:

Bet, raidījumi no iepriekšējiem gadiem piejami arhīvā šeit:

Savukārt, par šīs nedēļas nozīmi vairāk lasi Radio Marija Latvija direktora pr. Pētera Skudras sagatavotajā rakstā šeit!