Latviešu mentalitātei ir raksturīga savrupība un pietāte pret savu un otra personisko telpu. Mūsdienu individuālisma kontekstā šī pazīme var pārvērsties par vienaldzību vienam pret otru: tu netraucē mani, es netraucēšu tevi. Šāda pieeja nereti tiek attiecināta arī uz cilvēka ticības dzīvi. Pāvests Francisks bieži savā mācībā aicina nepadoties vienaldzībai vienam pret otru un individuālisma radīto vientulību dziedināt ar patiesi draudzīgām un empātiskām attiecībām, kuras raksturo cieņpilna un laipna gatavība klausīties otrā. (Sal EG 89; 128; ChV 104; 173; 291 – 298).

Šajā rakstā apskatīsim piecus iemeslus, kāpēc mums būtu jāliecina par savu ticības pieredzi. Protams, iemesli ir daudz vairāk, un ja mēs katrs sāktu atcerēties tos brīžus, kad esam bijuši liecinieki, tad šo sarakstu varam papildināt paši.

1. Liecināt nozīmē palīdzēt otram iepazīt Personu, kura ir izmainījusi Tavu dzīvi

Pāvests Francisks mums atgādina, ka “labais vienmēr tiecas izpausties” (EG 9). Kā lai to labo, ko Kristus mums ir devis paturam tikai sev? Mēs to nevarēsim noturēt tikai savā privātā sfērā, bet gribēsim ar šo skaisto satikšanos dalīties ar citiem, lai arī viņi var piedzīvot to prieku, kuru piedzīvojam mēs. Gluži kā pēc interesantas filmas noskatīšanās stāstam citiem, cik tā bija interesanta.

2. No jauna atklāt Dieva mīlestību pret sevi un līdzcilvēkiem

Mēs savās attiecībās ar Jēzu, kā arī Dieva Vārdā un Baznīcas dzīvē atklājam, ka Dievs ir tuvu ikvienam cilvēkam un vēlas būt personiskās attiecībās ar katru, lai dāvātu savu mīlestību. Vai esi kādreiz klausījies stāstus, kā Dievs uzrunā cilvēkus visdažādākajos veidos? Radio, televīzija, raksti, līdzcilvēku stāsti vai pat viens tavs vārds, teikums vai laipns mīlestības žests var uzrunāt tavu tuvāko, lai viņš atklātu, cik personiski Dievs viņu mīl! Savukārt, caur tavu liecināšanu Dievs atklās no jauna arī savu mīlestību uz Tevi, jo tas palīdz atcerēties tev pašam, ko Dievs ir veicis Tavā dzīvē.

3. Meklēt atbildes uz jautājumiem, kurus esi mēģinājis novirzīt otrā plānā

Apustulis Pēteris pirmajā vēstulē raksta, ka mums ir jābūt vienmēr gataviem atbildēt ikvienam, kurš vaicā par mūsu cerību (1 Pēt 3: 15). Šis aicinājums izriet no Baznīcas misijas. Mēs visi, kas esam kristīti, esam Baznīcas locekļi (apustuļu vārdiem runājot, mēs esam Baznīca (1 kor 3: 9)), līdz ar to uz mums attiecas Baznīcas misija – sludināt Dieva Vārdu, evaņģelizēt.

Kāds var teikt, ka nejūtas gana zinošs ticības lietās, kā gan lai vēl stāsta citiem?! Bet atklāsim Tev vēl vienu noslēpumu – šī pasaule gaida godīgus kristiešus, kuri nekautrējas runāt par neērtiem jautājumiem un arī atzīt savu nezināšanu, lai kopā noskaidrotu patiesību. Vai Tu gribi atrast atbildes uz saviem un savu līdzcilvēku jautājumiem?

4. Doties piedzīvojumā, kur Dievs “šokē” ar savu radošumu un “evaņģelizācijas metodēm”

Cilvēkiem patīk stāsti. Dievs izmanto stāstus, lai uzrunātu mūs, mēs paši lasām, klausāmies stāstus, jo tie mūs aizrauj. Arī ticību mēs varam sludināt stāstot stāstus. Mēs varam stāstīt savu stāstu – dalīties ar savu pieredzi, kā esmu sastapis Dievu, tādējādi ļaujot Dievam sastapt Viņa mīļotos bērnus un vilkt tos pie sevis ar mūsu starpniecību. Tikai neaizmirsīsim – Tavs līdzcilvēks, kuram stāsti savu stāstu, Dievu noteikti piedzīvos citādāk nekā Tu – tāpēc esi gatavs pārsteigumam! Pārsteigumam par Dieva radošumu attiecībā pret mums visiem.

5. Uzlabot savas attiecības ar līdzcilvēkiem

Liecināt nozīmē ne tikai runāt par Kristu, bet būt kopā ar līdzcilvēkiem. Dažreiz ikdienišķa saruna par ne garīgām tēmām ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai sāktu veidot attiecības ar līdzcilvēkiem un viņi kristiešus sāktu uzskatīt par “normāliem cilvēkiem”. Tāpēc nebaidies, ja šobrīd vēl nejūti aicinājumu runāt par savu pieredzi… Iespējams, Dievs tevi šobrīd aicina liecināt ar savu dzīves piemēru, nevis vārdiem.

Mēs gan Tevi izaicinām neturēt sveci zem pūra, bet izstāstīt savu stāstu! Tavs stāsts, tava pieredze var kalpot kā iedvesma citiem. Varbūt tev liekas, ka tavs stāsts nav tik interesants kā apustulim Pāvilam, kurā būtu dramatiski dzīves pagriezieni un radikāla atgriešanās no smagiem grēkiem. Dievs darbojas tavā dzīvē, padziļina tavu ticību, un ar šo pieredzi tu vari dalīties ar citiem, kā Dievs darbojas tavā dzīvē. Tāpēc arī Radio Marija aicina tevi dalīties ar savu liecību gan ēterā, gan ārpus tā. Tavs stāsts kā tu esi piedzīvojis Dievu savā dzīvē, kā Dievs darbojas caur Radio, var kalpot kā atbalsts citiem ieraudzīt Dieva klātbūtni savā dzīvē, piedzīvot Viņa mīlestību, kā arī dot iespēju atklāt, ka RML tik tiešām ir efektīvs instruments Dieva rokās.

Radio Marija Latvija komanda