Maija mēnesī Radio Marija radiostacijas visā pasaulē svin kādu īpašu akciju ar nosaukumu “Mariatons” –  tā ir savstarpējā atbalsta akcija, kurā klausītāji atbalsta jaunu radio staciju izveidi vai atbalsta citas grūtībās nonākušas radiostacijas. Par šī gada Mariatona moto tika izvēlēti šādi vārdi: “Tas, kurš lūdzas, nebaidās no rītdienas”.

Kā uzsvēra pasaules ģimenes pārstāvis Bernhards Mitterrucners viesojoties Latvijā, “Mariatons” nav tikai labdarības akcija, tas ir garīgs pasākums, kur katrs ir aicināts piedalīties atbilstoši savām iespējām un aicinājumam, pirmkārt – mēs īpašā veidā atveramies Dievam un atbildam uz Dieva dāsnumu pret mums. Mariatona laikā klausītāji aicināti uz ko daudz vairāk, nekā tika ziedot finanses. Esam aicināti uz lūgšanu un atgiezšanos. Kā arī, šīs akcijas laikā arī vislabāk izpaužas Radio Marija misija, proti- projekts atgiežas pie savām saknēm – klausītaji izlemj, ko viņi atbalstīs. Viņš arī uzsvēra: “Radio Marija Latvijā un visā pasaulē ies tik tālu, cik spēcīgs un dāsns būs klausītāju atbalsts, visā pasaulē tieši RM klausītāji ir galvenie atbalstītāji.” Galvenais ir lēmums piedalīties, tad izlemt – kāda būs mana iesaistes forma- ziedojums, lūgšana, liecība, gavēnis vai kādas grūtības, kuras upurēšu Mariatona nodomā.

Šajās dienās RML studijā valdīja svētku atmosfēra, ko radīja paši klausītāji un brīvprātīgie, tika saņemtas daudzas klausītāju liecības, šeit tikai dažas no tām:

  • “Radio Marija man nozīmē ģimeni, sevišķi tagad, kad paliku viena, lūdzos kopā, aizmiegu un pamostos ar radio! Tikko noziedoju 10 eiro!
    Dieva Svētību visiem.” /Vija/
  • “Kristus augšamcēlies! Noziedoju Dienvidsudānas radio vienu telefona zvanu. Sākumā nedomāju ziedot, jo ir diezgan sarežģīta finansiālā situācija, bet klausoties citus ziedotājus, sapratu, ka arī man ar savu mazumiņu jāpiedalās. RML klausos jau vairākus gadus, jo man tā ir kā miera osta šajā izaicinājumu pilnajā pasaulē. Paldies!” /Anonīms/
  • “Mēs gaidam savu pirmdzimto un naudas šim notikumam vajag samērā daudz, bet zinot to ka Dievs rūpējas par visiem arī par putniem laukā, vēlamies saviem māsām un brāļiem Kristū Dienvidsudānā noziedot 7 euro, jo mēs zinām, ka Dievam pret šo ciparu ir īpaša attieksme. Ko mums nozīmē Radio Marija? Mums jūs nozīmējat garīgo attīstību no dienas dienā, jo laika ir maz un bieži ir tā, ka lasīt negribās. Ļoti uzrunāja, tas ka Jūs minējāt ka mūsu brāļiem un māsām Dienvidsudānā Radio Marija sniedz iespēju izglītoties. Varam teikt ka mums mūsu topošajā ģimenē Radio Marija sniedz tieši to pašu un daudz ko vairāk… Paldies Jums un lai Dievs mūs visus svētī!
    /Topošais tēvs Andris un topošā māte Jolanta/ 

Bija vajadzīgs ilgāks laiks, lai apkopotu precīzu informāciju par ziedojumiem no bankas konta, paypal, ziedojumu tālruņa un ziedojumu lādēm draudzēs. Nu beidzot ir zināma precīza summa, kas tiks nosūtīta Radio Marija Dienvidsudānā atbalstam no Latvijas klausītājiem un tie ir 16 113 eur 84 centi. Arī iepriekšējos gados ir notikušas līdzīgas akcijas, kurās atbalstījām citas valstis, tomēr šogad tikusi savākta rekordliela summa.

Sakām milzīgu paldies ikvienam, kas piedalījās! Lai Dievs simtkārtīgi atlīdzina ar bagātīgām svētībām ikvienu ziedotāju!

ARHĪVĀ ir pieejami Mariatona akcijas audio ieraksti, tur vari dzirdēt gan dažādas sarunas ar viesiem un klausītājiem, gan dzirdēt skaistu koncertu un pielūgsmi. Klausies šeit: