Tā kādreiz dziedāja semināristi citējot 34. psalma 9. pantu. Un mēs tiešām varam baudīt to cik Dievs ir labs! Mums ir tik daudz lietu par ko viņam teikt “paldies”. Katru dienu mums vajadzētu atklāt to, ka nekas nav pašsaprotams. Viss, kas mums ir, ir Dieva mīlestības dāvana.

Arī notikumi mums apkārt palīdz novērtēt to, cik labs ir Dievs. Šobrīd Eiropa seko līdzi Eiropas futbola čempionātam Francijā. Baudot spēcīgāko nacionālo izlašu spēli, mēs varam nojaust to, cik interesants ir Dievs, kurš mums ļauj piedzīvot sacensību azartu.

Sports mums var kalpot ne tikai kā izklaide, bet arī kā vide, kur mācīties tikumus. Pāvests Francisks savā uzrunā pirms 2014. gada pasaules čempionāta Brazīlijā, kurā triumfēja Vācijas izlase, minēja, ka ir daudz vērtību un attieksmju, kuras veicina futbols, un, kuras ir aktuālas ne tikai futbola laukumā, bet arī dažādās dzīves jomās, īpaši miera veicināšanā: nepieciešamība trenēties, godīga spēle un cieņa starp sāncenšiem. Sports mums var kalpot kā simbols upuriem, kuri nepieciešami rezultātu sasniegšanai, kļūstot labākam, stiprākam, gudrākam. Ir svarīgi nepadoties un cītīgi trenēties. Tāpat nepieciešams pārvarēt savtīgumu un komandu spēlē savu interešu vietā nolikt komandas labumu.

Tāpēc, šajās dienās, baudot labu pasaules klases futbolu, baudīsim to cik labs Dievs un centīsimies ņemt vērā, ko Dievs mums māca caur šo spēli.

jun_20_baudiet_redziet

Tāpat mums strauji tuvojas Līgo svētki. Tik svarīgi svētki mūsu tautai, kurus reti kurš palaiž garām. Arī šīs svinības mums ļauj baudīt to, cik labs ir Dievs. Šajā naktī varam baudīt Dieva skaistumu vērojot saulrietu, skaitot zvaigznes naktī, piedzīvojot saullēkta brīnumu. Pāvests Francisks savā enciklikā Laudato si, kas 18. jūnijā svinēja viena gada jubileju, uzsver nepieciešamību apstāties un kontemplēt dabas skaistumu, kas liecina par Dieva klātbūtni mūsu dzīvē. Līgo nakts ir brīnišķīga iespēja to darīt. Tāpat varam baudīt to, cik labs ir Dievs, kad baudām draugu kompāniju, mācamies dalīties, svinēt un vienkārši būt kopā, nenoslēdzoties savā komforta zonā. Un neaizmirsīsim pateikties Dievam par garšīgiem ēdieniem un dzērieniem, kas jau ļauj baudīt to maltīti, ko mums Dievs sagatavojis mūžībā (sal. Atkl 19; 7).

Visbeidzot, Dievu varēsim baudīt Mīlestības uguns konferencē no 24. līdz 25. jūnijam Dzegužkalnā, kur uzstāsies Augsburgas lūgšanu nama vadītājs Johanness Hartls, kurš centīsies mūs iedvesmot vēl vairāk iemīlēt Dievu, atbildēt viņa mīlestībai un uzticīgi sekot viņam. Jēzus mums katram uzdod jautājumu: “kas es esmu tev?” (sal. Lk 9; 20). Bieži vien ikdienā piemirstam padomāt par to, kur ir Dievs manā dzīvē un kādu lomu es viņam esmu ierādījis. Tāpēc ir nepieciešams, ka ik pa laikam mēs saņemam kādu impulsu no ārpuses, lai uzdotu sev šo fundamentālo jautājumu “Kas man ir Jēzus?”, un kādu iespaidu šī atbilde atstāj uz manu ikdienu.

Tad nu baudīsim un raudzīsim cik labs ir Dievs visā, ko viņš mums ļauj piedzīvot.

Pr. Pēteris Skudra
Foto: RM koordinatoru sanāksmē Vīnē, autore Judīte Ozoliņa