Radio Marija draugs, šajā Ziemassvētku laikā izaicinām tevi atbildēt uz jautājumu: “Kas es īsti esmu”? Vai Tev uz to jau ir atbilde?

Tēma par identitātēm šobrīd sabiedrībā ir ļoti “karsts” jautājums: Dažubrīd mēs paši cenšamies aprakstīt un definēt to, kas esam. Bet citreiz ideoloģijas mēģina mums pateikt priekšā, bet tā arī neatbildēt paši sev uz jautājumu – kas es esmu, kāds ir mans mērķis un jēga.

Nereti mūs raksturo Šekspīra vārdi: “Mēs zinām, kas mēs esam, bet nezinām, kas mēs varētu būt”. Domāt par to, kas mēs varētu būt, iespējams, var pat šķist biedējoši: Ja nu, to atklājot, mums nāksies izkāpt ārpus savas “komforta zonas” un atbilstoši rīkoties?

Ziemassvētku noslēpums – Kristus nākšana pasaulē – mūs izaicina ieraudzīt, ka mūsu patiesā identitāte ir Dieva dota. To nevar iegūt, mēģinot aprakstīt un definēt ideoloģizējot, politizējot, piedēvējot vai pieprasot.

Mūsu identitāte – tas, kas mēs patiesi esam – nav līdzeklis manipulācijai, kādu mērķu sasniegšanai vai kaut kā pierādīšanai. Un tomēr tieši mūsu identitāte Bētlemē dzimušajā Kristū ne vien apraksta to, kas esam vai gribam būt. Vēl vairāk! Tā mūs izaicina kļūt par tiem, kas mēs varētu būt.

Skaistus, mierīgus un Dieva svētītus Kristus dzimšanas svētkus!

Radio Marija Latvija programmas direktors pr. Jānis Meļņikovs