Viss liturģiskais gads, kas sākas ar pirmo Adventi un noslēdzas ar Kristus Karaļa svētkiem, ir veidots tā, lai palīdzētu mums gada laikā pārdomāt svarīgākos glābšanas vēstures notikumus – Kristus gaidīšanu Adventa laikā, Viņa dzimšanu un bērnību, viņa nāvi un augšāmcelšanos, kas nes brīvību no grēka un nāves, gavēņa un Lieldienu laikā un, visbeidzot, gada izskaņā mēs esam aicināti aizdomāties par to, ka agri vai vēlu pienāks tāda diena, kad visam pienāks gals.

Pietura ceļā uz galamērķi

Pirmajā brīdī mums var likties biedējoša apziņa par to, ka viss, kas piedzīvots, viss, kas mums ir tuvs un mīļš, kādreiz beidzas. Tomēr Kristus mums atklāj kaut ko ļoti svarīgu.

Šī pasaule, kurā dzīvojam, kaut arī tā ir laba, tomēr tā nav mūsu galamērķis. Dzīve ir kas vairāk par piedzimšanu, vairāk vai mazāk mierīgu sadzīvošanu ar citiem, pēcnācēju laišanu pasaulē, novecošanu un nomiršanu. Kristus mums atklāj, ka dzīve ir kas vairāk ar šo visu. Kaut arī pasaule ir laba, tā tomēr ir pietura ceļā uz galamērķi.

Kristus ienāk šajā pasaulē, lai parādītu mums ceļu uz galamērķi. Šis galamērķis ir Debesu Valstība, mūžīga laime kopā ar Dievu, kurš ir Mīlestība. Tas var skanēt salkani un nonivelēti, bet mums katram ir jācenšas saprast, ko man personīgi nozīmē mīlēt un iemantot Debesu Valstību, kurā valda Mīlestība.

Radīti mīlestībai

Mums ir jāsaprot, ka Dievs mūs nav radījis kādam īsam laika sprīdim, kurā vienkārši aizpildam laiku. Dievs mūs ir radījis sev, Viņš mūs ir radījis mūžībai! Viņš, kas ir Mīlestība, vēlas dalīties ar savu mīlestību, tāpēc Viņš rada katru no mums – Tevi un mani. Šeit vietā būtu garāks stāsts par to, kā mēs dažādās situācijās izvēlamies uzgriezt muguru šai mīlestībai, izvēloties risinājumus, kas ir balstīti tūlītējā “labumā”, lepnībā, bailēs utml. Novēršanās no mīlestības ir tā, kas pasaulē ienesa ļaunumu, grēku, nāvi. Tomēr mūsu kļūdām nepieder galavārds! Dieva mīlestība ir stiprāka par mūsu kļūdām, par mūsu grēku, par nāvi.

Un tas ir tas, ko Kristus – visas pasaules Karalis – mums atklāj: Dieva mīlestībai pret Tevi nav robežu! Tā ir neprātīga mīlestība, kas liek nokāpt no dievišķiem augstumiem, lai iegremdētos vissāpīgākājās cilvēciskajās pieredzēs, lai no tām paceltu mīļoto dievišķos augstumos. Tāds ir mūsu Karalis, kuram agri vai vēlu viss tiks pakļauts. Un Viņš valda ar šādu mīlestību.

Viņš arī pats mūs māca – ja gribam būt pirmie, ja gribam būt līderi un labi vadītāji, mums ir jāmācās kalpot. Tas, kurš kalpo, Dieva acīs ir visizcilākais, tas izpilda savu karalisko sūtību!

“Es jūs joprojām mīlu”

Par to, ka mīlestībai pieder galavārds, liecina gan Svētie Raksti, gan dažādi piemēri no vēstures, arī mūsu pašu intuīcija. Tas ir kalpojis par iedvesmu mūzikai, stāstiem un filmām. Grupas Queen dziesmā These are the days of our lives ir šādi vārdi:

Šī bija mūsu dzīve – jā,
kurā ir bijis tik maz sliktu lietu.
Tagad viss šis laiks ir pagājis,
bet viena lieta ir joprojām patiesa.
Es paveros apkārt un saprotu,
es jūs joprojām mīlu.

Tā ir dziesma, kuru Fredijs Merkūrijs dziedāja savas dzīves izskaņā, apzinādamies, ka viņa balss kuru katru brīdi apklusīs pavisam. Viņam bija daudz, uz ko paraudzīties atpakaļ, gan prieki, gan bēdas, bet, kā viņš pats izsaka dziesmā, viss, kas no tā paliek, ir mīlestība.

Tāpēc, noslēdzot liturģisko gadu, aicinu Tevi mazliet pierimt, ieklausīties savā sirdī un sadzirdēt tajā Dieva balsi. Vai Tu vēlies, lai Dievs, kurš ir Mīlestība, valda Tavā dzīvē? Kas Tev būtu jādara, lai ļautu Viņam valdīt? Vai Tu vēlies sekot mīlestībai jau šodien? Nekad nav par vēlu sākt to darīt tagad, bet par rītdienu Tu nekad nevari būt drošs.

Ja Tu jūti sirdī pamudinājumu, ka vēlies mīlēt jau tagad. Tad lūdz Dievam padomu, kā konkrētos ikdienas žestos Tu vari šo mīlestību apliecināt. Un sāc jau šodien, lai rīt nav jānožēlo, ka kavējies!

Pr. Pēteris Skudra
RML direktors