No 12. līdz 17. oktobrim Itālijas pilsētā Kollevalensa (Collevalenza) notiks Radio Marija Pasaules ģimenes tikšanās. Uz šo vietu saplūdīs Radio Marija direktori un prezidenti no visām pasaules Radio Marija stacijām, kādas vien ir. Un ne tikai tās, kas jau pastāv – uz šo tikšanos ierodas arī to Radio Marija pārstāvji, kuri vēl strādā pie radio veidošanas ar cerību kādreiz sākt to translēt. Tā, piemēram, pirms trim gadiem – vēl pirms RML bija oficiāli dzirdams FM frekvencēs – šajā pašā vietā ieradies bija RML prezidents Mareks Gruškevics un toreizējais RML direktors priesteris Vjačeslavs Bogdanovs. Tas jau toreiz ļāva apzināties, ka Radio Marija Latvija nav izolēta biedrība, kas viena pati cenšas atklāt velosipēdu no jauna, piedāvājot cilvēkiem būt vienotiem ar radio viļņu starpniecību, kā arī uzturēt garīgo dzīvi ikdienas steigā, bet gan daļa no plašas ģimenes, kurā katrs dalās ar savu pieredzi un viens otru iedrošina evaņģelizācijas darbā.

Varētu šķist, ka tas attiecas vien uz Radio Marija direktoriem un prezidentiem. Tomēr tas skar arī Tevi, Radio Marija klausītāj!

1. Ģimene, kas ir vienota visā pasaulē

Pirmkārt, Radio Marija ir ģimene. Ģimene ne tikai šaurā lokā šeit, Latvijā. Tā ir ģimene visā pasaulē! Tā ir ģimene, pateicoties kurai RM var skanēt arī Latvijā. Tā ir ģimenē, kurā, kaut arī katrā valstī katrs darbojas atbilstoši konkrētajai situācijai un apstākļiem, tomēr nereti vari justies kā savējais. Vienalga, vai tu satiec kādu, kurš strādā vai klausās RM savā valstī, vai arī tu ieraugi kādu radio stacijas plakātu, vai arī izdodas ieslēgt RM frekvenci.

Es pats esmu piedzīvojis, ka, ceļojot pa dažādām valstīm, satiekot kādu ar Radio Marija saistītu cilvēku, jūtos daudz drošāk. Rodas pārliecība, ka arī šajā valstī man ir draugi, kaut arī nepazīstami, tomēr nereti jau pavisam ātri pārņem sajūta, it kā mēs būtu seni paziņas. Tas viennozīmīgi ir iespējams, pateicoties kopīgai misijai, vērtībām un lūgšanai. Šī garīgā kopība, kuru ikdienā neredzam, mēdz pārsteigt, kad tā materializējas negaidītā tikšanās reizē.

Atceros, kā reiz Īrijas Radio Marija direktors dalījās ar pieredzi mūsu ēterā par Pasaule ģimeņu tikšanos, kas notika Dublinā. Radio Marija Īrija bija izvietojuši savu stendu starp daudziem paviljonā, kur cilvēki varēja iepazīties ar dažādām Baznīcas kustībām. Pa šo paviljonu pastaigājās ģimenes no visas pasaules. Priesteris ar prieku atstāstīja vairākas satikšanās, kas notika pie stenda vienkārši tāpēc, ka cilvēki bija ieraudzījuši Radio Marija emblēmu un, paši būdami RM klausītāji savā zemē, viņi vēlējās iepazīties ar RM Īrijā. Kāds bariņš bērnu no Spānijas, ieraudzījuši RM stendu, esot pieskrējuši klāt, dziedājuši savas Radio Marijas džinglu un dejojuši apkārt stendam.

Tāpēc mēs varam novērtēt to, ka varam būt tādā lielā garīgā ģimenē, kura mūs apvieno un nereti sniedz lielu prieku un mieru.

 

2. Dalīšanās ar Evaņģēlija prieku

Otrkārt, šīs Radio Marija Pasaules ģimenes tikšanās nosaukums ir “Evaņģelizācijas prieks”. Radio Marija nav radio satacija, kuras pienākums dažādās valstīs būtu apmierināt visas katoļu garīgās vajadzības. Tāpat kā Baznīca, arī Radio Marija ir vērsta uz to, lai dalītos ar to prieku, ko mums dāvā Evaņģēlijs! Tas ir uzdevums mums katram. Arī Tu, klausītāj, esi saņēmis tik daudz no Dieva, un ir svarīgi, ka Tu ar to dalies. Un mums nav nekā cita tik vērtīga kā Evaņģēlijs, kas nes dzīvību visai radībai, prieku, gaismu un pāri visam – pestīšanu.

Radio Marija palīdz Tev šo kristieša aicinājumu izpildīt ikdienā. Tā palīdz Tev pašam sastapties ar Dievu un nest viņu tur, kur viņš Tevi sūta. Sekojot līdzi ēteram, Tu vari pat gūt atziņas, ko vēlāk pielietot, evaņģelizējot citus. Tāpat vari iesaistīties kopīgajā RM darbā ar savu aktīvo klausīšanos, uzdodot jautājumus, kas interesē mūsdienu cilvēku, kā arī atbalstot RM darbu ar saviem ziedojumiem, tādējādi ļaujot tam skanēt, stiprināt kristiešus un iepazīstināt ar ticību tos, kuri ieslēdz RM, tikai garām ejot.

Tāpēc, klausītāj, aicinu Tevi sekot līdzi RM Pasaules konferencei – reportāžas un dienasgrāmatu vari dzirdēt gan ēterā, gan Facebook un Instagram! Lūdzies par konferenci, tās dalībniekiem un bagātīgiem augļiem pēc tam. Īpaši ieliec savās lūgšanās jaunākās RM ģimenes māsas un tās, kuras vēl tiek iznēsātas un lolotas, kā Slovākija, Indija un Austrālija. Lūdzies par to, lai konferences noslēgumā RM pārstāvji iedvesmas pilni atgriežas savās zemēs un ar jaunu dedzību aizrauj pārējos gūt spēku no Evaņģēlija avotiem un stiprināt pagurušos un noskumušos. Kā arī, ja Tev ir kādas idejas, kā RM pasaulē var labāk pildīt savu misiju, tad noteikti dalies ar savām pārdomām, jo arī Tu esi šīs ģimenes loceklis!


Pr. Pēteris Skudra,
RML direktors