Šogad Lielajā Gavēnī Radio Marija Tev piedāvā īpašu dāvanu – iespēju atskaņot “Rūgto asaru” dziedājumus un lūgties līdzi jebkurā Tev izdevīgā laikā! 

Ir tradicionālās ticīgo dievbijības prakses, kas palīdz Lielā Gavēņa liturģiskajam laikam piešķirt tam raksturīgo garīgo nokrāsu. Tās kalpo kā līdzeklis Jēzus ciešanu apcerei un noskaņo sirdi uz gandarīšanu un atgriešanos. Starp tām minamas Rūgtās asaras”. Nu jau piekto sezonu šie Gavēņa laika dziedājumi pulcē ticīgos ļaudis ne vien dievnamos un mājās, bet arī pie radioaparātiem. Radio Marija plkst.  6:05 un 13:30 piedāvā “Rūgto asaru” dziedājumos apcerēt Jēzus un Viņa Mātes ciešanas ceļā uz Golgātu.

Šogad Lielajā Gavēnī Radio Marija Tev piedāvā arī īpašu dāvanu – iespēju atskaņot “Rūgto asaru” dziedājumus un lūgties līdzi jebkurā Tev izdevīgā laikā! Lieto ierakstus gan privātajā lūgšanā, kā arī izmēģini kopīgajās ģimenes lūgšanas laikā, vai arī lūgšanu grupā!

Arhīvā piedāvājam divas “Rūgto asaru” versijas

  • Rīgas Sv. Franciska draudzes bērnu kora 2020. gada ierakstu (vadītāja – Sarmīte Grundšteina)
  • Mareka Savicka, Edgara un Ingas Svētiņu veikto ierakstu Radio Marija studijā 2017. gadā

Bet, lai uzzinātu vairāk par “Rūgto asaru” vēsturi un tradīcijas īpatnībām Latvijā, piedāvājam noklausīties arī 2020. gada 9. marta “Rīta cēlienu”, kurā dzirdēsiet sarunu ar etnomuzikoloģi Ilzi Cepurnieci. Raidījumā atradīsi atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Kāda ir “Rūgto asaru” dziedājumu izcelsme?
  • Kā tie ir nonākuši Latvijā?
  • Vai dažādās draudzēs tie skan citādāk?