Priestera katehēzes no 12. līdz 16. decembrim būs veltītas žēlsirdības tematikai. Līdz ar Adventu un Ziemassvētkiem cilvēkos pamostas apziņa par žēlsirdības nepieciešamību un labdarības veikšanu. Šajās katehēzēs ar dažādu viesu palīdzību risināsim žēlsirdības un labdarības tēmu. Mēģināsim noskaidrot, vai žēlsirdība un labdarība ir viens un tas pats? Kāpēc vajadzīga žēlsirdība? Vai žēlsirdība ir īpaši kristīga vērtība, kā par to dažkārt varam dzirdēt? Kā var iesaistīties žēlsirdības darbos un ko tas prasa no pašiem cilvēkiem, kas darbojas žēlsirdībā? Meklēsim atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem!

———————-

12. decembrī raidījumā viesos pr. Andris Ševels kopā ar pr. Jāni Meļņikovu sarunājās par to, kas ir žēlsirdība un kā tā atšķiras no labdarības? Žēlsirdība Baznīcas izpratnē un kādēļ ir vajadzīga?

Ko žēlsirdība dod cilvēcei? Klausies raidījuma ierakstu šeit:

13. decembrī Pr. Jānis Priede sarunā ar Māri Veliku pētīja tēmu – Žēlsirdība Bībelē. Žēlsirdsirdība tiek uzskatīta par kristīgu vērtību, bet kā tas Bībelē atklājas? Kā Bībelē attītās žēlsirdība vai žēlsirdības izpratnē nav attšitība? Kāpēc žēlsirdība tiek uzskatīta par kristīgu vērtību? Ko žēlsirdība dod cilvēcei?

14. decembrī Bīskaps Andris Kravalis un Inese Švekle – par Caritas Latvija un žēlsirdību. Kā Caritas Latvija pilda misiju? Ar kādām grūtībām Caritas saskaras savas misijas darbā? Ko cilvēks, kas nododas karitatīvam darbam var darīt, lai neizdegtu un ko darīt,lai atgūtu līdzsvaru? Kas šajā darbā dod gandarījumu?

15. decembrī Pr. Mārtiņš Klušs – Ko tev nozīmē žēlsirdība? Vai par to vispār esi aizdomājies? Ir Dieva žēlsirdība, bet tā īstenojas reālos darbos, kā draudzē tiek veikta žēlsirdība? Ko draudze var darīt kā žēlsirdības darbus? Kā cilvēki var iesaistīties? Kāpēc vajadzētu iesaistīties žēlsirdības darbos? 

16. decembrī Māsa Hanna OP – žēlsirdība cietumā, kā tas izskatās un kāpēc tas būtu vajadzīgs? Betānijas māsas ir cēlušās no cietumniecēm, kā ir ar cilvēku kas pēc smagiem grēkiem – nozieguma un cietuma var atgriezties dzīvē un atgūt cieņu? Kā cīnīties ar zīmogu, ko cilvēks iegūst līdz ar cietumnieka statusu? Ko ticība un žēlsirdība var dot cilvēkam, kas piedzīvo šādas grūtības?

Klausies katehēzes darbadienu rītos plkst. 9:00 vai atkārtojumā plkst. 23:00!

Iesaisties ēterā ar saviem jautājumiem, komentāriem un liecībām!