No 11. – 13. maijam Radio Marija ēterā svinēsim Mariatonu! Tā ir labdarības akcija, kurā visas pasaules klausītāji atbalsta jaunu radio staciju izveidi vai grūtībās nonākušu Radio Marija uzturēšanai. Par šī gada Mariatona moto ir izvēlēti šādi vārdi: “Tas, kurš lūdzas, nebaidās no rītdienas”.

Gatavojoties šim notikumam ir aizvadīti jau vairāki raidījumi, kuros tika skaidrots gan par Mariatona nozīmī vispār, gan arī esam iepazinuši vairāk Dienvidsudānas projektu, kuru šogad atbalstīsim. Tev ir iespēja šos ierakstus noklausīties!

  • Saruna ar pr. Džonu Gbembojo (John Gbemboyo), kurš ir priesteris no Dienvidsudānas.
    Viņš pastāstīja par jaunākās valsts pasaulē vēsturi, tās patreizējo situāciju kā arī par Baznīcu šajā valstī. “Dienvidsudāna līdz 2011. gadam bija Sudānas daļa. Kopš 1956. gada šo valsti ir plosījuši pilsoņu kari. Arī pēc neatkarības iegūšanas 7 gadus tajā norisinājās karš, kas ir izdzēsis daudzu cilvēku dzīvības, daudzi Dienvidsudānieši ir devušies bēgļu gaitās, daudzas ģimenes joprojām ir šķirtas un nevar atgriezties savos ciematos. Paplašinot RM skanējumu šajā valstī, Baznīcai būs iespēja nest miera vēsti daudziem, kuri cietuši no kara vairāku paaudžu garumā.” https://www.youtube.com/watch?v=szjNSVnX6ls
  • Saruna ar Paolo Tafuri (Paolo Taffuri) Radio Marija Āfrikas koordinatoru, kurš mums pastāstīja par Radio Marija situāciju Āfrikā.
    “Dienvidsudānā Radio Marija ir uzsācis savu skanējumi nesen. Patreiz tā skan valsts galvaspilsētā Jabā, bet tai ir iespēja apvienoties ar kaimiņu diecēzes radio staciju un apgūt jaunu frekvenci Tamburā. Jaunās frekvences apgūšana izmaksā 40 000 eiro. Tā kā Dienvidsudāna joprojām cieš no pilsoņu kara sekām, tad Radio Marija ir liels atbalsts ne tikai garīgi, bet arī veicinot mieru. Kara dēļ valstī ir ļoti zems izglītības līmenis, tāpēc RM pilda arī izglītošanas funkciju, palīdzot vietējiem iedzīvotājiem apgūt prasmes uzņēmējdarbībā, lauksaimniecībā, sadzīviskos jautājumos utt.”https://www.youtube.com/watch?v=lhdISYedBVU

Kā arī noskaties video uzrunu, kurā Yambio diecēzes bīskaps Edvards Kusala Tombura (Edward hiiboro Kussala Tombura) stāsta par vietējo situāciju, radio nepieciešamībām un izaicinājumiem, ar kurām sastopas kritieši Dienvidsudānā.