“Bībele nav tikai svēto grāmatu krājums, ko vajadzētu studēt un pētīt. Bībele ir dzīvības vārds, ko jāsēj. Tā ir dāvana.” / Pāvests Francisks /

Jau trešo gadu pēc kārtas Baznīcā tiek pieminēta Dieva Vārda svētdiena. Tā tiek atzīmēta parastā liturģiskā laika 3. svētdienā un tās mērķis ir veicināt katoļu starpā mīlestību pret Dieva Vārdu, Svēto Rakstu godināšanu un lasīšanu ikdienā.

21. janvārī priestera katehēzes viesis bija pr. Rodions Doļa. Gatavojoties Dieva Vārda svētdienai, kopā tika skaidroti veidi kā šo svētdienu svinēt draudzē un katram individuāli, kā arī tika sniegti padomi Dieva Vārda personīgai lasīšanai un apcerei. Klausies katehēzi šeit:

Radio Marija ēterā ik dienas skan Svēto Rakstu lasījumi, tiek skaidroti Bībeles teksti un vadītas pārdomas, meditācijas, kas palīdz labās tos izprast un iedzīvināt savā lūgšanu dzīvē.

Svēto Rakstu lasījumus RML ēterā dzirdēsi šādos laikos:

  • 02.00 Svēto Rakstu lasījumi (Mieram Tuvu)
  • 05.30 Svēto Rakstu lasījumi (Latv. Bībeles biedrība)
  • 06.50 Svēto Rakstu lasījumi (Mieram Tuvu)
  • 15.45 Svēto Rakstu lasījumi (Mieram Tuvu)

Lasot Bībeli un izmantojot to savā ikdienas lūgšanā var rasties dažādi jautājumi un neskaidrības, tādēļ piedāvājam iespēju uzdot savus jautājumus priesteriem un cilvēkiem, kas ir studējuši Svētos Rakstus padziļināti, tos pētījuši un varēs sniegt dziļāku skaidrojumu.

Radio Marija ēterā skan arī vairāki raidījumi, kas palīdz iepazīt un atklāt Bībeles bagātības, tās iepazīt un iedzīvināt savā ikdienā. Zemāk piedāvājam raidījumu izlasi, ko vari klausīties un

RAIDĪJUMI LŪGŠANAI AR DIEVA VĀRDU

LŪGŠANA CEĻĀ

Katru darba dienu pēc Dienas vidus lūgšanas, plkst. 12.20. Skan ikdienas evaņģēlija fragments, kuram seko trīs īsi pārdomu impulsi – jautājumi, kura mērķis ir labāk un dziļāk apzināties un izprast Dieva Vārda gaismā savas emocijas, jūtas, reakcijas, nostājas. (Vada Jezuīti Latvijā) Ierakstus vari atrast šeit!

LŪGŠANA AR SVĒTO IGNĀCIJU

Vēlies praktizēt kristīgo meditāciju ar Svētajiem Rakstiem? Māsas Brigitas SJE vadītās meditācijas Tev palīdzēs iepazīt Svētos Rakstus, ignāciskajā garīgumā.

VAIRĀK, TĀLĀK, DZIĻĀK

Kustības Pro Sanctitate raidījums “Vairāk.Tālāk.Dziļāk.” piedāvā klausītājiem, raidījuma laikā aizdegt un atvērt savas sirdis. Izmantojot kustības dibinātāja Guljermo Džakvintas metodi – “Eksplozīvais Evaņģēlijs”, pārdomāsim un dalīsimies pārdomās, par to, kā Dieva vārds mūs uzrunā konkrētajā brīdī.

RAIDĪJUMI BĪBELES STUDIJĀM

RANDIŅŠ AR BĪBELI

Vēlies labāk saprast Svētos Rakstus, bet nezini, ar ko sākt? Tavā draudzē nav Bībeles studiju pulciņa, bet Tu vēlētos tādu apmeklēt? Nevari atrast Svēto Rakstu komentārus latviski? Ja tā, tad “Randiņš ar Bībeli” ir Tava skanošā neklātienes Bībeles studiju iespēja – dinamiska, mūsdienīga un aktuāla! Iepazīst dažādas Bībeles grāmatas kopā ar “savedēju” Māri Veliku!

CEĻŠ UZ EMMAUSU

Dodoties uz Emmausu, Jēzus mācekļiem skaidroja Svētos Rakstus un atklāja, ka tie visi runā par Viņu. Tad nu arī mēs, RML lasām Dieva Vārdu, to iepazīstam tuvāk un cenšamies tajā atklāt Jēzu, kurš turpina runāt uz mums. Šajā raidījumā lasām Svētos Rakstus kopā ar dažādu konfesiju pārstāvjiem, lai iepazītu arī citu kristiešu izpratni par Dievu, Viņa svēto Vārdu un Baznīcu. Raidījumu vada pr. Pēteris Skudra

MAZO PRAVIEŠU VĀRDA MAIZE

Mazo praviešu grāmatas Vecajā Derībā maz lasītas, taču šobrīd viņu vēstījums kļūst arvien nozīmīgāks un tāpēc ir vērts kaut dažu praviešu doto Dieva Vārda maizi nobaudīt.
Šī maize var būt mūsu iekšām rūgta, jo pravieši parasti to bieži sniedz krīzes un briesmu brīdī, kad tauta novērsusies no Dieva un zaudējusi orientierus. Mazo un lielo praviešu vārdi ir kā spogulis, kurā redzam savu, tautas, civilizācijas reālo situāciju Dieva acīm. Redzam savu un tautas rīcību Dieva vērtējumā, kas atver iespēju atgriezties un iziet no šīs Dieva tiesas atjaunotiem.
Mūsu civilizācija, arī mūsu valsts šobrīd ir ļoti dziļā krīzē un ir jautājums, kāpēc tā atnāca un kad beigsies?
Mēģināsim rast skaidrību mazo praviešu vārdu rūgtajā maizē, kur tomēr netrūkst cerības garšas.
Šo iepazīšanos sāksim ar pravieša Amosa grāmatu, kurš bija gans, sikomoru kopējs un nebija vēlējies būt pravietis.

ATRASTS TULKOJUMĀ

Sadarbībā ar Latvijas Bībeles biedrību, radio klausītājiem raidījums piedāvā pa atslēgas aci ieklausīties Bībeles 2012. gada latviešu valodas tulkojuma revīzijas komisijas darbā. Divas reizes mēnesī komisija dalās stāstos par to, kā norit darbs pie tulkojuma revīzijas, ar kādiem viedokļiem, tulkojuma variantiem, latviešu valodas mūsdienu izaicinājumiem, un vienkārši interesantiem mirkļiem, komisijai nākas sastapties. Darbs pie tulkojuma revīzijas jau rit pāris gadus, un turpinās ritēt, līdz tiks pabeigts. Tik ilgi arī raudzīsim klausītājiem piedāvāt šo iespēju sekot komisijas darbam. Raidījumu vada Judīte Zusmane, Māris Šverns, Bībeles revīzijas komisija.

RAIDĪJUMI NO IEPRIEKŠĒJĀM SEZONĀM

BĪBELES STUDIJAS AR MĀSU HANNU

Ieskaties Bībeles notikumos kopā ar Betānijas dominikāņu māsu Hannu Ritu Laue.

KĀ GARŠO PSALMI

Ecehiela grāmatā lasām, ka Kungs dod pravietim Rakstu rulli kā ēdienu, ar kuru pildīt savas iekšas (sal. Ez 3,3). Tātad Rakstiem ir garša un tie uztur cilvēku dzīvu, jo iekšu pildīšana ar Rakstu rulli bibliskā nozīmē Vārdu uzņemt ar visu būtību. Lūgties Rakstu vārdiem ar visu būtību. Nedaudz aplūkosim psalmu sarakstīšanas vēsturi – kad tie tapuši, kādi ir iespējamie autori un baudīsim psalmu vārdu garšu, lai saprastu, cik šīs Vecās Derības tautas lūgšanas ir aktuālas šodien, jo tās ietver visu cilvēka sarunas ar Dievu spektru, sākot ar pārmetumiem Kungam un saucieniem pēc palīdzības, līdz dedzīgām pateicības un slavas dziesmām. Raidījumu vada Stella Jurgena un Andžela Roze-Jumiķe.

Klausies raidījumus ar mūzikas straumēšanas vietnē Spotify un Apple podcasts! Raksti raidījuma nosaukumu vietnes meklētājā un ērti klausies jebkuru epizodi savā viedtālrunī!