Šis rudens ir bagātīgs ar jauniem raidījumiem “Radio Marija Latvija” programmā, un viens no tiem ir “Misiju vēsture”. To var dzirdēt radio ēterā katru otrdienu plkst. 16. Lai arī pirmais raidījums jau izskanēja septembra pēdējā nedēļā un daudzi to jau noklausījās, 1. oktobrī dzirdēsiet nākamo pārraidi. Tā izskan īpaši zīmīgā brīdī: tieši šajā dienā Baznīcā sākas Misiju mēnesis jeb, kā tas skan pilnā nosaukumā, Ārkārtējais misionārais mēnesis.

Raidījuma veidotāja un vadītāja ir klausītājiem labi zināmās balss īpašniece no “Radio Marija Latvija” saimes – Judīte Ozoliņa. Viņa šobrīd arī pati studē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. “Raidījuma nosaukums tieši arī izsaka to, ko mēs dzirdēsim: tas būs stāsts par misiju vēsturi – no kurienes tas ir nācis, kur misiju izpratnei meklējami pirmsākumi, tāpat arī runāsim par misijas uzdevumiem un izaicinājumiem. Visam raidījuma ciklam cauri vīsies stāsti par to, kā misijas izplatījušās plašāk pasaulē, sludinot Evaņģēliju. Vispār ir tā: kamēr nav dzirdēts pats raidījums, tikmēr varbūt var pat rasties aplams priekšstats, cik “interesants” tas varētu būt. Patiesībā katrs stāsts, katrs periods ir īpašs, un ar katru stāstu tas piesaista arvien ciešāk un ievelk dziļāk, tik ļoti interesants tas ir,” stāsta Judīte.

Vaicāju par to, kā Judīte nonākusi pie domas par šāda veida raidījuma veidošanu, viņa vaļsirdīgi atzīstas: “Atklāti sakot, tā nebija gluži mana ideja. (smejas) Kāds no kolēģiem vaicāja, vai es piekristu veidot šādu raidījumu ciklu. Tādu raidījumu mums noteikti vajadzētu, izskanēja no radio kolēģu puses, un es – piekritu.”

Kopumā klausītāji dzirdēs sešus raidījumus. Tie, kuri nedzirdēja pirmo pārraidi, drīzumā to varēs klausīties ierakstā, bet pēc tam būs iespēja visu ciklu noklausīties arhīvā.

Katrā raidījumā būs arī viens no diviem viesiem. “Jau dzirdējām pirmajā raidījumā Kristīnu Ēci, viņa piedalīsies arī citos raidījumos. K.Ēce ir misionāre ar 20 gadu ilgu pieredzi, bijusi misijās jau 26 pasaules valstīs, turklāt Mančestras Universitātē ieguvusi maģistra grādu tieši misioloģijā. Otrs regulārs raidījuma viesis būs Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes un Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta docētājs, Baznīcas vēstures doktors, priesteris Andris Priede. Iespējams, pēdējā raidījumā, kas skanēs oktobra beigās, studijā būsim visi trīs,” stāsta raidījuma veidotāja.

Raidījumam gatavošanās notiek ļoti rūpīgi, jo temats ir nopietns un ir nepieciešama liela izpratne. Gatavojoties raidījumiem, Judītei palīgā nāk kolēģi – priesteris Pēteris Skudra un Māris Veliks: “Tāpat jau iepriekš ar raidījuma viesiem pārrunājam konkrēto tematu, par ko runāsim nākamajā pārraidē. Drīzāk teiktu, ka tas ir krietni lielākas komandas kopīgs darbs!”

Kā jebkurā citā, arī šajā raidījumā klausītājiem būs iespēja iesaistīties. To var izdarīt, rakstot komentārus vai jautājumus, tos nosūtot gan uz “Radio Marija Latvija” sociālā tīkla kontu “Facebook”, gan e-pasta vēstulē uz info@rml.lv, norādot “Raidījumam “Misiju vēsture””.