Šogad, 22. februārī sāksies Lielais gavēnis. Kādam var šķist, ka tas ir piemērots laiks, lai izmēģinatu kārtējo diētu fiziskās formas uzlabošanai, bet tomēr šajā laikā Baznīca mūs aicina īpaši pievērsties savai “garīgajai formai”- ar lūgšanas, gavēņa un žēlsirdības darbu palīdzību stiprināt attiecības ar Dievu.

Radio Marija uzdevums ir nodrošināt kopīgas lūgšanas iespēju, esot vienotībā ar Baznīcu, palīdzēt cilvēkiem, kas meklē dzīves jēgu, atrast to Kristus Labajā Vēstī – Evaņģēlijā. Dzīvajā ēterā „Radio Marija” nes mieru un saticību sirdīm, ģimenēm un visai sabiedrībai.

Tādēļ, pavisam noteikti Tu vari izvēlēties Radio Marija Latvija kā savu gavēņa radiostaciju!

Tev būs iespēja katru dienu piedalīties dažādās lūgšanās kopā ar tūkstošiem citu klausītāju; izzināt Katoliskās Baznīcas macību ikdienas katehēzēs; bazgātinat savu garīgo dzīvi raidījumos; dzirdēt gavēņa laikam atbilstošu mūziku; kā arī palikt informētam par norisēm sabiedrībā un kultūrā caur ikdienas ziņu, pārrunu un informatīvajiem raidījumiem.

Ikdienas programmu atradīsi šeit!

Līdzās ierastajai ētera programmai varēsi dzirdēt arī šādus Gavēņa laikam atbilstošus programmas puktus:

  • Sākot ar 22. februāri (Pelnu trešdienu) ēterā varēs dzirdēt “Gavēņa kalendāra” skanošos impulsus, kas radio ēterā būs dzirdami plkst. 5:30, 10:00, 13:55, 22:55.
    Lai padarītu Gavēņa kalendāra pārdomas ērti pieejamas – piesakies un saņem ikdienas impulsu savā e-pastā!
    Aizpildi pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/gavenis2023
  • Pelnu trešdienā dienas Svētā Mise plkst. 12:00 no Aglonas Bazilikas, bet vakarā plkst. 18:00 tiks translēta Sv. Mise no Romas, Svētās Sabīnes baznīcas, ko celebrēs pāvests Francisks.  
  • Rūgtās asaras būs iespējams plkst. 6:00 un 13:30. 
  • Krusta ceļa lūgšanu varēs lūgties katru dienu plkst. 3:15, 12:20, 22:00.
  • Grāmatas lasījumu laikā būs dzirdama Augustīna “Atzīšanās”.

Iedvesmai priecīgam gavēnim vari noklausīties Māra Velika lekciju “Par prieku un gavēni”: