Dārgie Radio Marija Latvija draugi, šodien sākam jaunu sezonu! Ar vārdu “sezona” mēs saprotam laiku no septembra līdz maijam, kad brīvprātīgie pēc iespējas vairāk cenšas nodrošināt dzīvo ēteru ar lūgšanām un raidījumiem par dažādiem tematiem, kas skar mūsu ticības dzīvi, ikdienu un atpūtu.

Vasaras mēnešus brīvprātīgie ir veltījuši atpūtai un jaunu ideju meklējumiem kā RML ēteru padarīt interesantāku un atbilstošu klausītāju ikdienas vajadzībām. Joprojām lielu daļu ētera aizņems lūgšana. Tā mums palīdzēs ikdienas gaitas piepildīt ar Dieva klātbūtni. Kā ierasts Sv. Mise tiks translēta 2 x dienā. Kopīgos rožukroņa lūgšanas laikos varēsim uzticēt Dievam savus nodomus un pateicības. Ceturtdienās saglabāsim tradīciju vakara rožukroņa laikā lūgties nodomā par garīdzniekiem Latvijā un pasaulē. Tāpat turpināsim mācīties lūgties ar Svētajiem Rakstiem.

Pateicoties dažiem entuziastiem, latviešu valodā ir iespējams lūgties papildinātu breviāra lūgšanu. Līdz šim latviski varējām lūgties laudes, vesperes un kompletoriju. Tagad varam pievienot arī dienas vidus stundu. Tāpēc arī RML ēterā šosezon pusdienlaika rožukroņa lūgšanas vietā lūgsimies dienas vidus lūgšanu. Šī liturģiskā lūgšana mums palīdzēs lūgties kopā ar visu Dieva Baznīcu.

Ir liels prieks, ka pēc vasaras atgriežas lielākā daļa raidījumu vadītāju, kuri ir gatavi turpināt jau mūsu iemīļotos raidījumus. Ir arī jauni raidījumi, kas papildinās mūsu ēteru. Stella Jurgena, kura iepriekš vadīja raidījumu par Psalmiem, šosezon pievērsīsies “mazo praviešu” grāmatām. Raidījuma laiks būs tas pats, kas iepriekšējā sezonā: katru sestdienu 16:00 ar atkārtojumu otrdienās 13:00. Jaunā raidījuma nosaukums būs “Mazo praviešu vārda maize”. Sākot ar 20. oktobri katra mēneša 3. trešdienā skanēs pr. Ilmāra Tolstova raidījums “Paradokss”, kurā Salaspils prāvests pievērsīs uzmanību apoloģētiskiem tematiem. Savukārt katra mēneša 4. trešdienā skanēs Olgas Dadekas raidījums “Kā Tēvs mani ir sūtījis”, kurā raidījuma autore mums atgādinās par katra kristieša aicinājumu būt par misionāru. Katra mēneša 4. sestdienā plkst 20:00 raidījumā “Jotam Unam”, ko vadīs asociācijas “Una Voce” pārstāvji, varēsim diskutēt par Baznīcas tradīcijas mantojumu.

Ceru, ka šī sezonas jums noderēs un būs palīgs ikdienas gaitās. Atgādinu, ka RML ir klausītāju radio. Tā mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ikdienā praktizēt un pieaugt savā ticībā. Ar nemitīgu dzīvo ēteru tā sniedz iespēju klausītājiem būt tiem, kas nosaka ētera skanējumu. Varam iedomāties RML kā ģimeni, kura sapulcējusies kopā, lai lūgtos, apspriestu aktualitātes, dalītos ar savu pieredzi. Tas ir iespējams tikai tad, ja ģimenes locekļi tik tiešām iesaistās sarunā. Aicinu Jūs nekautrēties zvanīt uz ēteru, rakstīt īsziņas un e-pastus un dalīties ar citiem klausītājiem kā Jūs jūtaties, kas Jums šķiet aktuāls un svarīgs, vai Jūs piekrītat vai nepiekrītat ēterā apspriestajiem tematiem, kā arī uzticēt viens otram savus lūgšanu nodomus. Telefona numurs, uz kuru vari zvanīt, ir 67969131. Īsziņas vari sūtīt uz numuru 26677272, savukārt e-pastu saziņai ar ēteru raksti uz studija@rml.lv.

Patīkamu klausīšanos!