Šo pašu svētāko

tu neaizmirsti:

vai celies debesīs,

vai jūras dzīlēs nirsti,

vai draugu pulkā

dali savu prieku,

vai viens pats satiecies

ar pretinieku –

tu esi

Latvija

Ojārs Vācietis

Valsts svētki Radio Marija ēterā

Katru gadu novembris paiet patriotiskā noskaņā. Novembris mums ir svarīgs divu iemeslu dēļ: pirmkārt, mēs svinam Valsts proklamēšanas dienu, kas notika 1918. gada 18. novembrī. Otrkārt, 11. novembrī piemin visus tos varoņus, kuri cīnījās par tikko dibinātās valsts nosargāšanu. Šajās dienās izjūtam īpašu lepnumu par savu Valsti, par senču mantojumu, par to, ka esam latvieši.

 

Arī Radio Marija priecājas pirmo reizi svinēt šos svētkus ēterā. Cenšamies šo nedēļu padarīt īpašu ikdienas skanējumā un 18. novembrī ierastais ēters pilnībā tiks aizstāts ar īpašu svētku programmu. Ceru, ka šādā veidā Radio Marija palīdzēs šo patriotisko noskaņu stiprināt.

 

2016-11-17-dir-valsts-svetki

 

Tāpat arī vēlos, lai patriotiskās domas un jūtas nepamet līdz ar pēdējo svētku uguņošanas šāvienu, bet gan turpinās ar kādu apņemšanos ikdienā. Kā es ikdienā varu paust savu patriotismu, pat ja tiešā veidā neminu vārdus Valsts, Latvija, Tēvzeme u.t.t. Kas ir tie mani mazie ikdienas darbi, kurus varu veikt savas tautas un valsts labā?

 

Džons Ficdžeralds Kenedijs savulaik to formulēja šādi: “Nevaicā, ko tava dzimtene var izdarīt tevis labā, – pavaicā, ko tu vari izdarīt savas dzimtenes labā.” Mēs Kenedijam varam piedāvāt ļoti konkrētu atbildi: tavs ieguldījums tavas dzimtenes labā var būt aktīva dalība Radio Marija Latvija darbā.

 

Iesaistoties RML darbā, tu sniedz nopietnu ieguldījumu Latvijas evaņģelizācijā, tu atbalsti Latvijas iedzīvotāju garīgo vajadzību remdēšanu un mūsu tautiešu izglītošanā gan reliģiskos (katehēzes par dažādiem tematiem, Bībeles pētīšana, u.c.), gan arī citos jautājumos, tādos kā vides aizsardzība, rūpes par bāreņiem u.t.t.

 

Radio Marija Latvija darbību tu vari atbalstīt ar savām lūgšanām par RML, par tās komandu, brīvprātīgajiem, klausītājiem, ziedotājiem, atbalstītājiem. Lūgšana mūs vieno un ļauj piedzīvot brīnumus.

 

Tāpat RML tu vari atbalstīt ar savu ziedojumu. Tu vari zvanīt uz mūsu ziedojumu tālruni 90006769 un ziedot 4,27 Eur par katru zvanu, tu vari ziedot ar pārskaitījumu (mūsu rekvizītus vari atrast sadaļā ziedo), ar savu paypal kontu, kā arī tuvākajā baznīcā, kurā ir RML ziedojumu lāde. Tavs regulārs ziedojums, kaut neliels, palīdzēs apmaksāt ikdienas radio uzturēšanas izmaksas: darbinieku algas (daļa no mums ir pilna laika darbinieki, lai RML darbība varētu sekmīgi ritēt bez pārtraukuma), nodokļi, internets studijā un katrā no apraides vietām, telefonsakari, elektrība, apkure, autortiesību un izpildītājtiesību maksas, kā arī prezentācijas priekšmeti (plakāti, bukleti, flaijeri, kartiņas, krekli, pildspalvas, lietussargi u.t.t. tos iepērkam reti, bet ik pa laikam šie iepirkumi ir jāveic), tāpat arī dažādas tehniskas ierīces, kuras joprojām jāpiepērk klāt, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu apraidi. kad viss būs nokomplektēts, tad jau būs jaunas izmaksas, nomainot nolietoto tehniku.

 

Tikpat vērtīgs atbalsts kā iepriekšminētie ir arī tavs laiks un darbs. Tu vari atbalstīt RML ar savu brīvprātīgo darbu. Darbi ir visdažādākie. Ir tādi, kurus vari veikt mājās sēžot ar interneta starpniecību, ir tādi, kurus jāveic studijā uz vietas. Droši raksti mums uz info@rml.lv un mēģināsim atrast tavām spējām piemērotāko darbu RML.

 

Lūk, šādi tu vari ikdienā izrādīt savu mīlestību pret Valsti, apliecināt to mazos, bet nozīmīgos darbos, kuri nesavtīgi veikti iegūst mūžīgo vērtību.

 

Pr. Pēteris Skudra

Radio Marija Latvija direktors