Draugi! Gavēņa laiks ir klāt. Šodien svinam Pelnu trešdienu. Šodien mums uz galvas tiek kaisīti pelni, kas mūs mudina atcerēties, ka cilvēks ir mirstīgs un katram no mums ir nepieciešama grēku nožēla un atgriešanās. Pelnu kaisīšana kā ierobežotības apzināšanās un aicinājums uz gandarīšanu ir biblisks žests, kuru varam atrast piemēram, Ījaba grāmatas 42. nodaļas 6. pantā, vai Esteres grāmatas 14. nodaļas sākumā un citviet.

Pelni uz mūsu galvas kalpo kā ārēja zīme mūsu iekšējai sirds nostājai, kas ir gatava uz grēku nožēlu un atgriešanos pie Dieva.

Gavēņa laiks mums atgādina, ka bez ikdienas ilgām pēc iztikas, baudām un citām labām lietām, mūsos ir arī ilgas pēc Dieva. Tāpēc Gavēņa laiks ir lieliska iespēja atjaunot attiecības ar Dievu lūgšanā, attīrīt savu sirdi no lietām, kas var traucēt sastapt Dievu un veikt žēlsirdības darbus, tādējādi kalpojot Jēzum, kurš identificējas ar nabagiem.

Šodien Radio Marija Latvija sadarbībā ar katolis.lv un Lauru Anspoku iesāk nu jau ikgadēju tradīciju – Gavēņa kalendārs. Kas ir gavēņa kalendārs? Tā ir mūsu vēlme palīdzēt Tev gavēņa laikā sastapt Dievu.

No savas pieredzes es ļoti labi zinu, ko nozīmē izdomāt gavēņa apņemšanos un pēc tam arī palikt tai uzticīgam visas 40 dienas. Vienam pašam tas ir grūti paveicams, bet kopā tas kļūst daudz vienkāršāk! Tāpēc sākot ar šodienu līdz pat pašam Lieldienu rītam mēs katru dienu Tev sūtīsim epastu ar konkrētās dienas evaņģēlija fragmentu, kuru vari noklausīties un pārdomāt. Lai pārdomas būtu auglīgākas, katru evaņģēlija fragmentu papildinās kāda garīdznieka sagatavotas pārdomas.

Tāpat gavēņa laiks ir lielisks laiks, kad mēs varam klausīties Dieva balsī, kas uz mums runā caur autoritātēm. Tāpēc ikdienas gavēņa kalendāra pārdomas par dienas evaņģēliju papildinās pāvesta Franciska citāti.

Novēlu Tev šajā gavēnī piedzīvot Dieva klātbūtni un pilnveidot savas attiecības ar viņu. Ļoti ceru, ka gavēņa kalendārs Tev būs uzticams atbalsts gaidot Lieldienas un pieaugot mīlestībā uz Dievu.

Ja vēl neesi pieteicies gavēņa pārdomām, tad izdari to tagad!

Lai Tev izdevies šis gavēņa laiks!

Priesteris Pēteris Skudra

Radio Marija Latvija direktors