9. novembrī stājās spēkā Ministru kabineta rīkojums par atkārtotu ārkārtas situācijas izsludināšanu. Šie noteikumi paredz to, ka nevaram vairs apmeklēt publiskus pasākumus, ciemoties varam vien desmit cilvēku lokā divu mājsaimniecību ietvaros un citus ierobežojumus.

Tā kā Radio Marija studijā vienlaicīgi nereti mēdz atrasties vairākas personas no dažādām vidēm (darbinieki, brīvprātīgie, raidījumu viesi), esam nolēmuši ierobežot cilvēku plūsmu, tādā veidā samazinot risku inficēties ar vīrusu. Šajā laikā studijā uz vietas būs viens RML darbinieks, kas nodrošinās dzīvā ētera skanējumu. Brīvrātīgie turpina vadīt raidījumus dzīvajā ēterā, bet uz vietas studijā varēs nākt tikai ar vienu viesi, vai vairākiem viesiem, gadījumā ja tie ir no vienas mājsaimniecības. Ja brīvprātīgajam raidījumā paredzēta diskusija ar vairākiem viesiem vienlaicīgi, tad raidījums notiek attālināti sazvanoties. Uz vietas studijas telpās ir izvieti dezinfekcijas līdzekļi un maskas brīvprātīgo vajadzībām, kā arī regulāri tiek dezinficētas virsmas.

Ārkārtas situācijā, kā ierasts, lūgšanu laiki tiek nodrošināti dzīvajā ēterā, lai mēs varam lūgties visi kopā, viens par otra vajadzībām, stiprināt cits citu un kopīgiem spēkiem pārvarēt šo pārbaudījumu. Īpaši savās lūgšanās uzticam visus saslimušos, tos, kas jau devušies mūžībā, viņu tuviniekus, ārstus, kuri cīnās par katra slimnieka veselību, par valdības pārstāvjiem, kuriem jāpieņem drosmīgi lēmumi, par uzņēmējiem, kuru darbs ir apturēts, par tiem, kas zaudējuši darbu, kā arī viesiem iedzīvotājiem un to drošību. 

Radio Marija Latvija šajā laikā var būt liels atbalsts noskumušajiem, izmisušajiem un tiem, kurus pārņēmušas bailes un nedrošība. Kopīgas lūgšanas un sarunas ēterā mums palīdz saglabāt mieru un dod cerību, ka lai cik tumša būtu ieleja, pa kuru šobrīd ejam, Dievs mūs nav pametis. Aicinām tevi, klausītāj, šajā laikā palikt kopā ar RML.
Tāpat, tu vari ieteikt Radio Marija kā atbalstu un stiprinājumu tiem, kuri ir zaudējuši cerību.

No sirds pateicamies visiem Radio Marija atbalstītājiem, kuri uztur tā skanējumu ar savu brīvprātīgā kalpojumu, ar savām finansēm, lūgšanām un upuriem par RML. Pateicoties jūsu atbalstam RML var veikt savu misiju jau piecus gadus. Jo īpaši RML nozīmi varam redzēt šajā sarežģītajā laikā, kad ir ierobežotas mūsu iespējas apmeklēt dievkalpojumus, piedalīties kopīgās lūgšanās un dalīties savā ticībā. Kaut virtuāla satikšanās neaizstāj tikšanos realitātē, tā tomēr var būt labs stiprinājums ikdienas gaitās.

Ja vēlies atbalstīt RML darbu, tad tu vari zvanīt uz numuru 90006769, tādā veidā ziedojot 4,27 Eiro. Par citām ziedošanas iespējām vari uzzināt šeit.

Aicinām arī tevi būt atbildīgam pret sevi un citiem, ievērot valdības noliktos ierobežojumus slimības apturēšanai un saglabāt paļāvību uz Dievu, kurš mūs nepamet, kā arī saglabāt vērīgu skatienu, lai ieraudzītu tos, kam visvairāk šobrīd nepieciešama palīdzība un atbalsts.

Lai Dievs mūs visus svētī un sargā! Tiekamies ēterā!

pr. Pēteris Skudra, Radio Marija Latvija programmas direktors