Tā diena ir klāt, kad pāvests Francisks apmeklē Baltijas valstis! Lūk, viņa vizītes programma Baltijas valstīs.

Tas ir vēsturisks notikums. Pāvests ir gan katoliskās Baznīcas virsgans un apustuļa Pētera misijas stiprināt brāļu ticību (Lk 22,32) turpinātājs, gan arī ietekmīga politiska persona. Saskaņā ar žurnāla Time apkopoto statistiku, pāvests Francisks šobrīd ir sestā ietekmīgākā persona pasaulē.

Šodien pāvests apmeklē mūs.

Viņš dodas pie mums, lai satiktos . Viņš dodas pie mums, lai stiprinātu mūsu ticību. Pāvests Francisks savā videovēstījumā Baltijas tautām pirms vizītes norādīja, ka vēlas sastapties ar visiem labas gribas cilvēkiem. Tāpat arī viņš vēlas pagodināt visus, kuri ir nesuši upurus neatkarības iegūšanai, svinot mūsu valstu simtgadi.

Par šīs vizītes mērķi pāvests Francisks savā video vēstījumā izvirza sekojošo: “Novēlu, lai mana vizīte kļūtu par iedrošinājuma avotu visiem labas gribas cilvēkiem, kuri, iedvesmojoties no viscēlākajām garīgajām un kultūras vērtībām, kas ņemtas no pagātnes mantojuma pūra, strādā, lai atvieglotu ciešanas brāļiem un māsām, kas dzīvo trūkumā, un lai visos līmeņos veicinātu vienotību un harmoniju sabiedrībā.”

Mūsu valstīm šis notikums ir svarīgs arī no tāda aspekta, ka pāvests, būdams viens no populārākajiem cilvēkiem pasaulē, kuram ir vislielākais Twitter sekotāju skaits, mums pievērš visas pasaules uzmanību.

Viņa gaitas ikdienā atspoguļo pasaules lielākie mediji un neskaitāmi katoļu mediji. Simtiem žurnālistu seko pāvestam viņa vizītes laikā, un viņi visi stāstīs savai auditorijai par Baltijas valstīm.

Pāvests Francisks vienmēr ievērojamo un izcilo vidū izceļ mazo un vienkāršo, norādot, ka neskatoties uz vēsturi, statusu, izcilsmi, visiem cieņa ir vienāda, visi Dieva acīs esam vienlīdzīgi. Un katram ir kāda īpaša, unikāla misija.

Neskatoties uz to, ka gadsimtu gaitā Baltijas valstis ir bijušas dažādu lielvaru krustpunktā, kuras kāds varbūt uzskata par Eiropas perifēriju un kuras nevar dižoties ar lielu ietekmi pasaules notikumu virzībā, tās reizē ir īpašas Dieva acīs un tām ir unikāla vērtība – tāpat kā visām citām tautām.

Pāvesta vizīte var mums palīdzēt labāk apzināties mūsu vērtību, tā var stirpināt mūsu ticību un cerību, kā arī iedrošināt katru labas gribas cilvēku iesaistīties labākas sabiedrības veidošanā.

Seko līdzi pāvesta vizītei, ieklausies pāvesta vēstī un lūdzies par to, lai šī vēsts nes labus augļus. Aicini tai sekot līdzi arī savus draugus, jo, kā pats pāvests saka: “Lai arī nāku kā Katoliskās Baznīcas gans, vēlos apskaut visus un sniegt miera, labas gribas un nākotnes cerības vēsti.”

Kāda būs šī vēsts? Vai tā būs tā pati visām Baltijas valstīm, vai katrai individuāla? To mēs uzzināsim tuvākajās dienās!

Sekot pāvesta gaitām Baltijā Tev palīdzēs Radio Marija Latvija. Seko tiešraidēm ēterā, uzzini jaunāko informāciju RML mājaslapā un sociālajos portālos.

Izbaudi šīs dienas kopā ar pāvestu!

Pr. Pēteris Skudra
RML direktors