Raidījumu vada:  Stella Jurgena un Andžela Rozei Jumiķe

Raidījums klausītājiem pieejams tikai arhīvā sestdienās, plkst. 16:00, atkārtojumā piektdienās, plkst. 13:00.

Apraksts: 

Raidījumu vadītājām Stellai Jurgenai un Andželai Rozei Jumiķei jauns raidījumu ciks ar nosaukumu “Lūgšanu svētība ģimenei Tobija grāmatā”.

“Sezonas otrajā pusē lasīsim Tobija grāmatu, kura pieder pie deiterokanoniskajām grāmatām – to atradīsim katoliskās Baznīcas kanonā, bet tās nebūs protestantu kanonā, jo līdz mūsdienām tā atnākusi tikai grieķu valodā. Sarakstīta 4.-2.gs. pirms Kristus, bet darbība norisinās 8.gs. pirms Kristus Asīrijā, Ninivē, kur dzīvo gūstā aizvestais taisnīgais vīrs Tobijs no Naftaļa cilts ar savu sievu un dēlu.

Grāmata īpaši aktuāla šodien – tā ir stāsts par ģimeni, laulību, dzimtu un Dieva klātbūtni tās dzīves notikumos. Tā atklāj lūgšanu kā spēka avotu šīs dzimtas cilvēkiem. Šobrīd laulība un ģimene Eiropas civilizācijā nav godā un tur savu artavu, diemžēl, devusi arī kristietība, ilgus gadsimtus reliģisko bezlaulību vērtējot augstāk, nekā Dieva iedibināto vīrieša un sievietes laulībā tapušo ģimeni. Tāpēc ir vērts pievērsties šīs ebreju ģimenes dzīves ceļa kāpumiem un kritumiem, piedzīvotu nelaimi, slimību un no Kunga saņemtu glābšanu un dziedināšanu. Ceļojot caur grāmatas nodaļām, satiksim eņģeļu kārtas pārstāvi, kā arī dēmonu, kas mudinās pārdomāt, kā mūsu dzīvē, arī ģimenē dažkārt ienāk eņģeļi un kā varam tur ielaist arī dēmonu. Taču grāmatas “mugurkauls”, kurš satur šīs ģimenes dzīvi kopā, ir lūgšana un šis stāsts aicina no jauna atklāt šo katras ģimenes, dzimtas un tautas spēka avotu.”

Klausies platformās Hearthis, Spotify un ApplePodcasts!