Dārgie draugi,

Kristus augšāmcelšanās svētki pienākuši jau pavisam tuvu! Mēs katru gadu piedalāmies liturģijā, iespējams, pat visās trijās svētku dienās (Lielajā ceturtdienā, Lielajā piektdienā un Lieldienu vigīlijā sestdienas vakarā), bet ne vienmēr mums ir skaidri simboli un žesti, kurus veicam. Piedāvājam sagatavoties šiem svētkiem ar priestera katehēzēm plkst. 9.00.

Trešdien, 31. martā priestera katehēzē ciemosies Ad Gentes misijas semināra rektors priesteris Mihals Orlickis (Mihał Orlicki). Viņš mums stāstīs par žestu, kuru piedzīvojam Lielās ceturtdienas liturģijā – kāju mazgāšanu. Priesteris mums sniegs biblisku ieskatu Pēdējo vakariņu norisē, kuras svinēja Jēzus un ko Jēzus ar šo žestu ir vēlējies paust. Tāpat arī varēsim pārdomāt kā šis žests skar mūsu ikdienas ticības dzīvi.

Piektdien, 2. aprīlī kopā ar priesteri Andri Ševelu no Daugavpils Visvētās Jēzus sirds draudzes sarunāsimies par Lielās piektdienas noskaņu, ko nozīmē stingrā gavēņa princips šajā dienā, kā arī mēģināsim pārskatīt pēcpusdienā gaidāmās liturģijas norisi. Šajā dienā netiek svinēta svētā  Mise un citi sakramenti, tādējādi ļaujot mums izdzīvot Jēzus ieslodzījuma, šaustīšanas un nāves notikumus.

Savukārt sestdien, 3. aprīlī plkst. 9.00 kopā ar priesteri Kārli Miķelsonu centīsimies izprast šīs dienas noskaņu un nozīmi katoliskajā liturģiskajā gadā. Arī šajā dienā līdz Lieldienu vigīlijai, kas notiek vēlā vakarā, netiek svinēti sakramenti, baznīcas ir tukšas, altāri atsegti un tabernākuli tukši. Vissvētākais Sakraments dievnamos nav atrodams, lai mums atgādinātu par Jēzus guldīšanu kapā un mācekļu izjūtām, kad nācās atvadīties no sava skolotāja. Priesteris Kārlis mums skaidros Lieldienu vigīlijas kārtību, tās simbolus, nozīmi. Šajā liturģijā liels uzsvars ir likts uz kristības sakramenta piemiņu, kas īpaši izpaužas caur uguns un ūdens svētīšanas liturģiju.

Ja Tev, klausītāj, ir kādi jautājumi par svētku norisi, gribi labāk sagatavoties to svinēšanai dievnamā vai mājās, tad droši iesaisties raidījumā, zvanot uz numuru 67969131, rakstot SMS uz 26677272 vai arī e-pastu uz studija@rml.lv.

Ceturtdien 1. aprīlī katehēze nenotiks, jo priesteri dosies uz katedrālēm, lai kopā ar saviem bīskapiem svinētu Misi, kurā atjaunos savus priesterības solījumus. RML ēterā jau no plkst. 8.00 šo laiku varam izmantot, lai pateiktos priesteriem, kuri kalpo mūsu draudzēs un novērtētu viņu darbu.

Priestera katehēzes RML ēterā skan katru darba dienas rītu plkst. 9.00 ar atkārtojumu 23.00. Ja nevari klausīties raidījumu tiešraidē, tad jebkurā sev ērtā laikā vari to noklausīties mūsu arhīvā.