Ziemassvētkos mūsu mājās, pilsētu laukumos un citviet ir redzamas Betlēmes kūts instalācijas, kurās redzam kādu trūcīgu ģimeni, kura raugās uz tikko dzimušu zīdaini. Apkārt šai ģimenei ir gani, lopi, eņģeļi. Mēs ticam, ka šis mazais zīdainis ir Dievs, kurš vēlas parādīt, cik tuvs Viņš vēlas būt cilvēkam, ka cilvēka dēļ Viņš ir gatavs uz visu.

         Kāda leģenda vēsta, ka gani, kuri uzzinājuši par šo dievišķo bērnu, steidzas uz kūti. Katrs no viņiem cenšas pienest kādu dāvanu. Starp šiem ganiem ir kāds, kuram nav nekā un viņš jūtas ļoti nokaunējies par to, ka viņam nav nekā, ko dot šai ģimenei. Tā viņš tur stāv un raugās uz šo ģimeni, uz zīdaini un cilvēkiem, kuri kaut ko cenšas viņam dāvināt. Pa to laiku Marija un Jāzeps ir aizņemti ar ciemiņu uzņemšanu un dāvanu pieņemšanu. Marija, kura rūpējas par zīdaini, ierauga ganu tukšām rokām un ieliek bērnu viņa rokās, lai varētu tikt galā ar visām dāvanām. Tā nu tas, kuram nekā nebija, kurš stāvēja tukšām rokām, tagad var turēt pašu Dievu!

Aicinu šajos svētkos paraudzīties nevis uz to kā mums nav, bet gan uz to, ko mēs varam saņemt – pašu Dievu! Pēdējā laikā esam piedzīvojuši savu trauslumu, dažādus ierobežojumus, tomēr tas nekavē mūs saņemt pašu vērtīgāko: Dievu! Un, ja Dievs ir ar mums, tad kas vēl mums trūkst?
Novēlu Jums visas Radio Marija Latvija saimes vārdā nebaidīties pieņemt šo dāvanu – pašu Dievu! Priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!
Pr. Pēteris Skudra

Foto: Edgars Ābeltiņš

Svētki ir saspringts laiks! Ir jādomā par maltīti, ciemiņiem, dāvanām… Tomēr ticu, ka šie Kristus Dzimšanas svētki mums ikvienam kļūs daudz bagātāki, ja, spītējot steigai, atradīsim laiku klusai lūgšanai. Lai šajās personiskajās tikšanās reizēs ar svētku Gaviļnieku, Jēzu, dzimst lieliskas iedvesmas, ko īstenot jaunajā 2022. gadā!
Māris Veliks

“Tas bija patiesais gaišums, kas nāca pasaulē, kas apgaismo ikvienu cilvēku. Viņš bija pasaulē, un pasaule caur Viņu radusies…” (Jņ 1:9-10) Novēlu piedzīvot patiesu prieku un gaišumu šajos svētkos, gaišumu, kas nāk no Viņa.
Olga Dadeka

Lai šajos svētkos izdodas atrast Jēzus Bērniņu kādā īpašā veidā un vietā!
Līva Kupfere

Katrs cilvēks ilgojas pēc patiesas klātbūtnes, kopības, būt pieņemts un mīlēts.. Lai šajos Kristus dzimšanas svētkos Tev izdodas sajust to, cik ļoti klātesošs Dievs vēlējās būt tieši Tev un parādīt, cik tu esi mīlēts, pieņemts un svarīgs Viņam!
Jolanta Grāvīte

“Jo vairāk snieg, tidlī bums, jo vairāk tiek, tidlī bums jo vairāk tiek, tidlī bums, mums sniega.” V. Pūks. Lai mums visiem vairāk snieg un tiek, un ne tikai sniega!
Jēkabs Reinis Pērkons

Lai Kristus Dzimšanas svētki, piepilda sirdis  ar mieru un prieku!
Aija Avotiņa

Foto: Edgars Ābeltiņš

RML komanda novēl Tev priecīgus Kristus dzimšanas svētkus. Pavadi tos kopā ar Radio Marija, programmu meklē šeit:
KRISTUS DZIMŠANAS SVĒTKU PROGRAMMA RADIO MARIJA LATVIJA 2021