Jauno sezonu Radio Marija Latvija šogad uzsāk ar skanošu pārsteigumu ētera noformējumā – 12 jauniem džingliem, jeb radio stacijas audio “vizītkartēm”.

Dzīvojot mājoklī vairākus gadus, pienāk brīdis, kad vēlamies atsvaidzinošas pārmaiņas interjerā – uzlīmēt jaunas tapetes vai nokrāsot sienas citā krāsā. Radio Marija Latvija šogad decembrī svinēs savu piekto jubileju. Laiks, kad puse desmitgades jau aiz muguras, ir īstais brīdis atsvaidzinošām pārmaiņām arī ētera noformējumā. Protams, runa šeit nav par tapetēm, bet par tiem skanošajiem elementiem, kas ikdienā izskan kā radio stacijas vizītkarte, radot noteiktu noskaņu – tā saucamajiem stundas džingliem. Starp daudzajiem sagatavošanās darbiem jaunajai ētera sezonai, šovasar esam īstenojuši arī jauno radio džinglu ieraksta projektu. Rezultātā ir tapuši 12 jauni īsi muzikāli fragmenti, kas turpmāk izskanēs katras stundas sākumā.

Jaunie Radio Marija Latvija džingli ir svaigas radošas interpretācijas par līdz šim skanošo džingla melodiju, kuras autors ir latviešu alternatīvās mūzikas leģenda, grupas Baložu pildi pagalmi līderis Māris Šverns. Šoreiz jaunas variācijas par klausītājiem jau pazīstamo tēmu piekrita radīt trīs komponistes – Irīna Mihailovska, Renāte Stivriņa un Solvita Ivanova -, jaunajās versijās ļaujot ieskanēties klasiskajam Radio Marija Latvija melodijas motīvam, kas interpretēts ļoti atšķirīgi. Džinglu vokālās versijas šogad augustā ieskaņoja sieviešu vokālā grupa Schola Cantorum Vox Iubilantis Laines Taboras vadībā. Savukārt džinglu instrumentālajās versijās dzirdams stīgu kvartets Madaras Jauģietes vadībā. Ieraksti tapuši Valda Indrišonoka studijā Jaunolainē.

Jaunie muzikālie veikumi tika prezentēti 1. septembrī, raidījumā “Rīta cēliens”, kur skaņu režisors Māris Veliks pastāstīja sīkāk par tapšanas procesu un sazinājās arī komponistiem un mūziķiem.

Sirsnīgi pateicamies mūzikas autoriem un mūziķiem par atsaucību un skanošo rezultātu!