Covid 19 skar Radio Marija kolektīvu

Šodien esam saņēmuši informāciju, ka vienam no RML darbiniekiem tiek uzrādīts pozitīvs Covid 19 tests.  Šobrīd arī RML direktors pr. Pēteris Skudra un koordinatore Līva Kupfere atrodas pašizolācijā kā kontaktpersonas.

Radio Marija Latvija viena no galvenajām prioritātēm ir maksimāli efektīva slimības izplatīšanās risku novēršana studijas telpās. Jau kopš pirmās pandēmijas dienas esam centušies samazināt cilvēku saskarsmi, lielākā daļa komandas strādā attālināti. Lai rūpētos par brīvprātīgo un darbinieku drošību radio telpās, lietojam sejas maskas, regulāri dezinficējam virsmas un vēdinām telpas, kā arī lietojam roku dezinfekcijas līdzekļus. Tāpat telpās tiek ierobežots cilvēku skaits, lai nodrošinātu piemērotu distanci.

Neskatoties uz sarežģīto situāciju, RML turpina savu skanējumu nemainīgi. Aicinām klausītājus lūgties par RML darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri nenogurstoši uztur dzīvo ēteru, lai varam satikties uz kopīgām lūgšanām, dievkalpojumiem un izglītoties pateicoties plašajam raidījumu klāstam.

Koronavīruss Covid-19 ir skāris daudzas Radio Marija komandas pasaulē. Kolēģi no dažādām valstīm ziņo, ka arī citās radiostacijās vīrusu ir izslimojuši vai šobrīd pārcieš gan darbinieki, gan brīvprātīgie. Lielākoties pēc saslimšanas seko atveseļošanās, bet ir arī vismaz viens nāves gadījums. Pagājušā gada 30. martā mūžībā devās 52 gadus vecais bijušais Radio Marija Amerikas Savienotajās valstīs (kas translēja spāņu valodā) direktors pr. Huans Karloss Zapata (Juan Carlos Zapata).

Pāvests Francisks un arī Latvijas bīskapi nebeidz atgādināt, ka pret pašreizējo situāciju jāizturas atbildīgi un jāievēro epidemiologu piedāvātie drošības līdzekļi. Mēs praktizējam tuvākmīlestību viens pret otru, ja ievērojam šos noteikumus.

Tāpēc lūdzam ikvienu ievērot visus drošības pasākumus, kurus piedāvā valdība un epidemiologi. Neievērojot piesardzības pasākumus, mēs apdraudam ne tikai sevi, bet arī citus cilvēkus. Plašās un nekontrolētās vīrusa izplatības dēļ, šodien neviens nevar būt pilnīgi drošs, ka nesaslims, tāpēc aicinām pēc iespējas mazāk apmeklēt sabiedriskas telpas, kurās pulcējas vairāki cilvēki, esot kopā ar citiem lietot maskas, kas nosedz gan degunu, gan muti, rūpēties par personisko higiēnu, bieži dezinficējot rokas un personiskās mantas. ( Klausies raidījumu par pareizu sejasmasku lietošanu šeit!)

Lūgsimies kopā ar visu Dieva Baznīcu par visiem, kurus skāris vīruss, kā arī par drīzu pandēmijas beigšanos!

Varam izmantot pāvesta Franciska vai Eiropas bīskapu piedāvātās lūgšanas:

“Ak, Marija, Tu mūsu ceļā vienmēr atspīdi kā pestīšanas un cerības zīme. Mēs uzticam sevi Tev, Slimnieku veselība, kas pie krusta vienojies sāpēs ar Jēzu, saglabājot stipru savu ticību. Tu, romiešu tautas glābēja, zini, kas mums ir vajadzīgs, un mēs esam droši, ka Tu par to gādāsi, lai pēc šī pārbaudījuma, tāpat kā Galilejas Kānā, varētu atkal atgriezties prieks un līksmība. Palīdzi mums, Dievišķās Mīlestības Māte, pieskaņoties Tēva gribai un darīt visu, ko mums teiks Jēzus, kurš uzņēmās uz sevis mūsu ciešanas un sāpes, lai caur krustu ievestu mūs augšāmcelšanās priekā. Amen. Mēs Tavā aizsardzībā meklējam patvērumu, Svētā Dieva Māte. Mēs piedzīvojam pārbaudījumu. Nenicini mūsu lūgšanas, bet atbrīvo mūs no visām briesmām, ak, godības pilnā un svētītā Jaunava.”

“Dievs, mūsu Tēvs, pasaules Radītāj, visvarenais, žēlsirdīgais, Tu mīlestībā pret mums sūtīji Savu Dēlu pasaulē kā mūsu dvēseļu un ķermeņu ārstu. Uzlūko Savus bērnus, kuri šajā grūtajā apjukuma un baiļu pilnajā laikā daudzos Eiropas un pasaules reģionos vēršas pie Tevis, meklējot spēku, glābšanu un mierinājumu! Atbrīvo mūs no slimības un bailēm, dziedini mūsu slimos, mierini viņu ģimenes, dāvā gudrību mūsu valdībai, enerģiju un atlīdzību mūsu ārstiem, medmāsām un brīvprātīgajiem, mūžīgo mieru mirušajiem. Neatstāj mūs pārbaudījumu brīdī, bet atpestī mūs no ļauna. Mēs to Tev lūdzam, kurš ar Dēlu un Svēto Garu dzīvo un valdi no mūžības mūžībā. Amen. Marija, veselības un cerības Māte, lūdz par mums!”