Jau sesto gadu Latvijā draudzes tiek aicinātas īpaši atzīmēt Bāreņu svētdienu, kas šogad būs 8. novembrī.  Līdz tam, oktobra mēnesī 5 sestdienas pēc kārtas vārējām dzirdēt unikālu raidījumu ciklu, kas veltīts bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, uzņemošām ģimenēm un citiem jautājumiem, kuri ir saistīti ar bērnu uzņemšanu ģimenēs.
Šis raidījums pieejams ikvienam, to var noklausīties arhīvā.

Vairāk par pašu raidījuma ideju un tapšanas procesu stāsta Lilija Geža:

“Pirms gada esam saņēmuši uzaicinājumu izveidot radio raidījumu par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Dikti paļāvāmies uz sevi, tāpēc raidījums tā arī netika izveidots.

Savukārt, šogad izlēmām, ka paļausimies tikai uz Dievu un Viņa svētību. Kā rezultātā, sadarbībā ar brīnišķīgu Radio Marija Latvija komandu, ir radies radio raidījums “SIRDĪ DZIMUŠIE”. Šo raidījumu ar Vadimu esam veltījuši visiem bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un par godu bāreņu svētdienai.

Kas mēs esam? Esam Vadims un Lilija Gežas. Divu fantastisku bērnu adoptētāji. Vadam KETBA (kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs). Es, Lilija, strādāju uzņemošo ģimeņu atbalsta centrā “Tilts”, vadu divas atbalsta grupas uzņemošām ģimenēm, mentorēju uzņemošās ģimenes. Rakstu maģistra darbu par supervīzijas nozīmi audžuģimeņu atbalsta sistēmā. Ir darba pieredze bāriņtiesā un bērnunamos. Vadims ir fizikas doktors, vadošais pētnieks Latvijas Universitātē, kā arī līdzīpašnieks SIA “CENOS”.

Lai raidījums būtu daudzpusīgs un vērtīgs, tika aicināti arī dažādi viesi: Vēsma Sandberga – KETBA (kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs) trenere, uzņemošo ģimeņu mentore, VIP (vecāku izglītības programmas) trenere, adoptētāja. Kaspars Prūsis – uzņemošo ģimeņu atbalsta centra “Tilts” vadītāju. Aija Zosule –  fonda PLECS pārstāve un mentoru programmas koordinātori. Pr. Rihards Rasnacis- Siguldas Jēzus Sirds draudzes prāvests. Šiem viesiem tika uzdoti jautājumi gan par personisko pieredzi, par uzņemošo ģimeņu gaidām un motivāciju, grūtībām un iespējām, par atbalsta veidiem un atbalsta pasākumiem ģimenēm, kā arī par bērnu kristīgo audzināšanu un citiem vērtīgiem jautājumiem, kuri ir saistīti ar uzņemošām ģimenēm un bērniem.

No sirds ceram, ka šis raidījums palīdzēja kādam atrast atbildes uz interesējošiem jautājumiem. No visas sirds pateicamies Dievam par svētību. Tāpat pateicamies Radio Marija Latvija komandai un visiem viesiem, kuri atrada mums laiku.”

Vairāk ar pašu Gežu ģimenes pieredzi iespējams iepazīties sociālajā tīklā Instagram, sekojot profilam @gezu_bandas_stasts.

Savukārt, visus 5 raidījumus “Sirdī dzimušie” var noklauīties šeit: