Radio Marija visā pasaulē darbojas uz brīvprātīgo kalpošanas pamata, mēdzam teikt- brīvprātīgie ir Radio Marija sirdspuksti, jo viņi ir tik vitāli svarīgi, cik sirdspuksti cilvēka dzīvības procesu nodrošināšanai. Pašlaik Radio Marija Latvija ģimenē darbojas vairāk, nekā 150 brīvprātīgie dažādās jomās – vada un apskaņo raidījumus, nodrošina lūgšanu un Svētās Mises tiešraides, gatavo plejlistes, arhīvu, montē raidījumus; dodas izbraukumos; organizē pasākumus; lasa ziņas; dežūrē pie info tālruņa, uzkopj telpas un ir gatavi atsaukties uz kādiem spontāniem palīdzības saucieniem.

Līdz ar maija mēnesi noslēdzas radio raidījumu aktīvā sezona un tas ir pietiekami liels iemesls, lai svinētu un pateiktos Dievam par visu, kas piedzīvots.

Līdzšinējais RML programmas direktors pr. Pēteris Skudra savā uzrunā brīvprātīgos aicināja atcerēties, cik daudz esam kopā paveikuši. “RML ir ieguvusi 3 jaunas frekvences, esam bijuši liels atbalsts pandēmijas laikā, mierinājuma un cerības nesēji visiem, kurus satrauc kara darbība Ukrainā un citviet pasaulē. Esam dzīvojuši līdzi aktuālajam Baznīcā un pasaulē, kopā svinējuši svētkus, gājuši Sinodālo ceļu, lūgušies, bijuši līdzās neskaitāmiem mūsu klausītājiem.”

Piektdien, 27. maijā ēterā aicinājām arī klausītājus pateikties brīvprātīgajiem par darbu. Esam apkopojuši klausītāju pateicību ierakstus un atsūtītās ziņas.

Savukārt, izmantojot iespēju, ka beidzot varam pulcēties kopā, vēlējāmies katram brīvprātīgajam arī personīgi paspiest roku, uzdāvināt kādu simbolisku dāvanu un ieskatoties acīs pateikt paldies.

Pateicamies Rīgas Svētā Alberta draudzei un īpaši br. Krišjānim Dambergam par viesmīlību. Radio Marija komanda un brīvprātīgie varēja kopīgi svinēt Svēto Misi. Pirms Svētās Mises pielūgsmi vadīja raidījuma “Kedās” komandas pārstāvji, bet pēc tam sekoja ērģeļmūzikas koncerts ērģelnieces Jolantas Barinskas vadībā. Pēc neliela pārtraukuma klātesošos priecēja arī dziedātājs Juris Vizbulis un pianists Toms Juhņevičs ar saviem skaņdarbiem. Par vieglu un gaisīgu pasākuma atmosfēru rūpējās pasākumu vadītājs Viesturs Vizulis. Katram brīvprātīgajam tika pasniegta simboliska pateicība- mazs māla māla trauciņš ar vēstījumu dzejoļa formā:

“Es esmu māls Tavās Rokās.
Es Tavām Rokām atļaujos.
Tu mani veido, jo Tu zini,
Ka vien uz Tevi paļaujos”

Pēc balvu pasniegšanas sekoja pasākuma saviesīgā daļa ar gardu svētku kliņģeri, sirsnīgām sarunām un dziesmām. Par muzikālo pavadījumu rūpējās DJ Indulis (zināms arī kā Cindulis), bet kopienas Chemin Neuf pārstāvji organizēja jautras dejas.

Īpašs paldies fotogrāfam Edgaram Ābeltiņam, kurš skaistākos mirkļus no pasākuma iemūžināja. Tagad, aplūkojot šīs bildes, sejā raisās smaids un negaistoša pateicība visiem, kas veltīja savu laiku, darbu un lūgšanas, lai šis pasākums izdotos.