Raidījumu vada: Stella Jurgena, Andžela Roze-Jumiķe

Raidījums skan katru sestdienu plkst. 16:00, atkārtojums piektdienās plkst. 13.00

Apraksts:

Pravieša Ezras grāmata Vecajā Derībā.

Šodien dzīvojam tādā vēstures brīdī, kad pasaules dabiskā un dievišķā kārtība it kā brūk. Dažreiz šķiet, arī mūsu gara patvērums – Baznīca, ir sabrukšanas priekšvakarā un karojošās “pareizo” un “nepareizo” puses tajā vaino viena otru. Vai 2000 gadu pastāvējusī Baznīca – Jaunās Derības templis, tiešām brūk vai tomēr caur sāpēm atjaunojas un arī mēs tiekam aicināti atjaunot savu sirds templi?

Pestīšanas vēsturē krīzes situāciju bijis daudz, bet Dieva Apredzība vienmēr tās lietojusi kā būvniecības materiālu tautu un valstu garīgajai atdzimšanai.

Šoreiz iedziļināsimies pravieša Ezras vēstījumā par Jeruzalemes tempļa un tautas atjaunošanu pēc Babilonas gūsta. Kaut notikumi risinās 6. gs. pirms Kristus, ir vērts tos iepazīt tuvāk un saklausīt pravieša Ezras aicinājumu atjaunot Templi un atjaunoties tautai. Šajā grāmatā atkal satiksim Senās Persijas valdniekus, kuri seko Dieva Garam, Izredzēto tautu, iepazīsim tās ceļu mājup pēc trimdas un garā piedalīsimies Nebukadnecara II sagrautā Tempļa atjaunošanā.

Šo seno notikumu spogulī mēģināsim saskatīt šodienas notikumus pasaulē, Baznīcā un arī cilvēku sirdīs.

Klausies platformās Hearthis, Spotify un ApplePodcasts!